derman-babanin-oglu-omer-aziz-acu-atvde-yaristi

DERMAN BABANIN OĞLU ÖMER AZİZ ACU, ATV’DE YARIŞTI

Diyarbakır genelinde yaptığı yardım çalışmalarıyla, vatandaşların ‘Derman Baba’ ünvanıyla andığı Yılmaz Acu’nun oğlu Ömer Aziz Acu, ATV’de yayınlanan yarışmaya katıldı.

bitene-bismilde-coskulu-karsilama

Biten'e Bismil'de coşkulu karşılama

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr.Aziz Alper Biten, Diyarbakır'ın Bismil İlçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Sanayi Odası başkanlıklarının daveti üzerine hemşehrileriyle buluştu.

elaldihayirli-bayramlar-dilerim

ELALDI:HAYIRLI BAYRAMLAR DİLERİM

Azel İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ,Aziz Elaldı ,Mübarek Ramazan Bayramı’nın, Rahmani lütuflar ve nimetler ile geldiğine dikkati çekerek, böylesine ulvi günlerin kıymetini bilmemiz gerektiğini belirtti.

dr-aziz-alper-bitene-diyarbakirda-yogun-ilgi

Dr. Aziz Alper Biten'e Diyarbakır'da yoğun ilgi

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr.Aziz Alper Biten Diyarbakır ziyaretinde vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

amedspor-as-baskani-elaldi-sporda-asla-siddete-yer-yoktur

Amedspor As Başkanı Elaldı: Sporda asla şiddete yer yoktur

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Amedspor Kongresi'nde As başkan seçilen Azel İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Aziz Elaldı, "Sporda asla şiddete yer yoktur, sporda güzellikleri yansıtalım" dedi.

amedsporda-yeni-baskan-is-adami-ali-karakas

Amedspor'da Yeni Başkan İş adamı Ali Karakaş

2. Lig'de mücadele eden ve son zamanlarda mali sıkıntılar yaşayan Amedspor 4'ncü olağan genel kurul kongresi yapıldı. Kongreye tek listeyle gidilirken, Kulüp Başkanlığı'na Ali Karakaş getirilirken, As Başkanlığa da Aziz Elaldı getirildi.

osbnin-galibi-mavi-liste-oldu

OSB’nin galibi Mavi Liste oldu

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Başkan Vekili seçimlerinin galibi İşadamı Aziz Odabaşı’nın yarıştığı Mavi Liste oldu.

tgsk-sirnak-il--baskanligina-taze-kan

TGSK Şırnak İl Başkanlığı’na taze kan

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Şırnak İl Başkanlığına İşadamı Abdulaziz Şık getirildi.

cep-telefonlari-amator-fotograf-makinesi-kullanimini-azaltti

‘Cep telefonları amatör fotoğraf makinesi kullanımını azalttı’

Cep telefonlarında kamera özelliklerinin gelişmesi nedeniyle, amatör fotoğraf makinesi kullanımı günden güne azaldı.

is-adami-aziz-elaldidan-sur-ici-esnafi-icin-destek-cagrisi

İŞ ADAMI AZİZ ELALDI'DAN SUR İÇİ ESNAFI İÇİN DESTEK ÇAĞRISI

Dört gün boyunca sokağa çıkma yasağının yaşandığı merkez Sur ilçesinde bulunan esnaf için iş adamı Aziz Elaldı birliktelik çağrısı yaptı.

diyarbakir-4oto-sanayi-sitesi-yapi-koopyeni-baskani-muhsin-erdogmus-

DİYARBAKIR 4.OTO SANAYİ SİTESİ YAPI KOOP.YENİ BAŞKANI MUHSİN ERDOĞMUŞ

Diyarbakır 4. Oto Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi kongresini yaptı. 2011 yılında kurulan dernek üyelerin tamamının oyunu alan Muhsin Erdoğmuş, bin işyeri kapasiteli ve 7 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak yeni oto sanayi sitesi yapacaklarının müjdesini verdi.

gelecek-otomotiv-de-gorkemli-organizasyon

GELECEK OTOMOTİV DE GÖRKEMLİ ORGANİZASYON

Gelecek Otomotiv Mercedes-Benz'in yeni C ve yeni B serisini vazgeçilmez kılanın neler olduğunu müşterilerine görkemli bir kokteyl eşliğinde sundu, gerçekleşen kokteyl eşliğinde yapılan test sürüşü lüks otomobil meraklılarının ilgi odağı oldu.

saldiri-kent-kulturune-yapilmistir

Saldırı kent kültürüne yapılmıştır

Diyarbakır’ın tarihi ve kültürünü yansıtan ve şehrin mesire alanı olan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de bir dönem ikametgah olarak kullandığı Gazi Köşkündeki tesisler kimliği belirsiz kişiler tarafından kundaklandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Gazi Köşkü Tesisleri işletmecisi Aziz Kadri Özyıldız “Saldırı sadece tesislerimize değil kentimizin kültürüne yapılmış bir saldırıdır” dedi.

-ozkilic-en-buyuk-tesvik-baristir

Özkılıç “En büyük teşvik barıştır”

Diyarbakır Organize Sanayi İşadamları Derneği (DOSİAD) Başkanı A. Aziz Özkılıç, Kendileri için en büyük teşvikin çözüm süreci ve barış olduğunu ifade ederken, Çözüm sürecinin siyasi ve sosyal anlamdaki başarısının yanında bir de hissetmeye başladıkları ekonomik kalkınmanın da gündeme getirilmesi gerektiğini söyledi.

saglik-sen-sube-baskani-yeniden-nurhak-ensarioglu-secildi

Sağlık-Sen Şube Başkanı Yeniden Nurhak Ensarioğlu Seçildi.

Diyarbakır Şubesi 3 . Olağan Kongresi yaklaşık 250 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. Hilton Otelinde yapılan kongreye sağlık sen genel Başkan yardımcısı Aziz Aslan .Diyanet sen şube başkanı Ömer Evsen, Diyarbakır il sağlık müdürü Dr Sait Avar ., hastane çalışanları Hastanesi yetkilileri katıldı.

--ulke-ve-bolge-basini-diyarbakirda-bulusuyor

Ülke ve bölge basını Diyarbakır’da buluşuyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun 23 Mayıs 2013’te 190 kişilik bir heyetle Diyarbakır’a gerçekleştirdiği tarihi gezinin ardından, bu kez TGF (Türkiye Gazeteciler Federasyonu) Başkanlar Konseyi bünyesinde 81 ilin gazeteci örgütleri ile Kuzey Kıbrıs, Azerbaycan, Kürdistan Federe Bölgesi gazeteci sendikaları Diyarbakır’da toplanıyor.

kelime-i-sehadet-getiren-kurtuldu

Kelime-i şehadet getiren kurtuldu

Sincar Dağı’na sığınan Ezidilerin tahliyesi büyük oranda tamamlanırken, Suriye’nin Rojava, Irak Kürdistan bölgesi ve Türkiye’de çadır kentler oluşturulmasına yönelik çalışmalar son aşamaya geldi

maden-sehitlerine-izmir-buyuksehirden-vefa

Maden şehitlerine İzmir Büyükşehir'den vefa

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Soma’daki maden faciasında 14 şehit veren Kınık’ın Köseler köyünde şehit madencilerin yattığı kabristanı bayram öncesi baştan aşağı yeniletti.

bakirci-ailesinin-muhtesem-dugunu

BAKIRCI AİLESİNİN MUHTEŞEM DÜĞÜNÜ

Diyarbakır ve bölgemizin tanınmış iş adamlarından Suat Bakırcı’nın oğlu Veysel Bakırcı ve İşadamı Mehmet Çakar’ın biricik kızı Merve Çakar ile hayatını birleştirdi.

bank-asya-olen-maden-iscilerinin-borclarini-silecek-

Bank Asya, ölen maden işçilerinin borçlarını silecek

Türkiye’nin en büyük katılım bankası Asya Katılım Bankası AŞ (Bank Asya), Soma’da yaşanan elim kazada hayatını kaybeden müşterilerinin borçlarını sıfırladığını açıkladı.