-satin-aldigi-evin-bacasinda-servet-buldu-parayi-iade-etti gozleri-gormeyen-68-nepalli-dunya-isigina-kavustu-cifte-bayram-yasadi ela-bebegin-annesi-haberturke-konustu kelime-i-sehadet-getiren-kurtuldu israil-11-katli-apartmani-vurdu barzani-iside-savas-acti insaatta-yasam-savasi-veriyorlar flas-aciklama-israile-operasyon-baslatiyoruz kazakistandaki-yeralti-mescitleri-gorenleri-hayran-birakiyor multeci-kadinlar-kampta-elbiseleriyle-yikaniyor

Norveç'de bir ev satın alan Vemond Thorkildsen, evi incelerken şömine bacasında 325 bin Norveç kronu yani 35 bin euro buldu. Parayı evin mirasçısı kanser fonuna iade etti.

Dünyanın 113 ülkesinde milyonlarca insana yardım eli uzatan Kimse Yok Mu Derneği (KYM), gözleri katarakt yüzünden görmeyen 68 Napalli vatandaşı Bayramın 1. günü ameliyat ettirerek

HT GAZETE / Deniz ÇİÇEK 49 konsolosluk görevlisi ile ailelerinin kurtarılması için yapılan operasyonun simge isimlerinden Ela bebeğin annesi Sümeyye Ercan, konsolosluğun

Sincar Dağı’na sığınan Ezidilerin tahliyesi büyük oranda tamamlanırken, Suriye’nin Rojava, Irak Kürdistan bölgesi ve Türkiye’de çadır kentler oluşturulmasına yönelik

İsrail uçaklarının Gazze şehrinde vurduğu 11 katlı apartman yerle bir oldu. Çöken apartmanın çevresindeki ev ve araçlar da düşen molozlar sebebiyle büyük zarar gördü.

Barzani "savaşın!" talimatı verdi: Peşmerge güçleri Musul'a yürüyor

Binlerce Türkmen aile, Kerkük ve Musul’da ölüm sınırında yaşıyor. Milliyet, arife günü Kerkük’te Türkmen dramını yerinde görüntüledi, yaşadıkları trajediye tanık oldu.

Kudüs Seriyyeleri, İsrail'e karşı "kuşatmayı yarma" adı altında askeri operasyon başlatacaklarını açıkladı.

Kazakistan’ın batısında Türkmenistan, Karakalpakistan, İran ve Hazar Denizi’ne sınırı olan Mangistau eyaletine bağlı Aktav şehrinde bulunan Şopan Ata ve Beket Ata yeraltı mescitleri,

Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Musul ve Telafer'i ele geçirmesinin ardından bu kentlerinden kaçarak Irak Kürdistan Bölgesi'nde sığındıkları Birleşmiş Milletler Mülteciler

-satin-aldigi-evin-bacasinda-servet-buldu-parayi-iade-etti

Satın Aldığı Evin Bacasında Servet Buldu, Parayı İade Etti

Norveç'de bir ev satın alan Vemond Thorkildsen, evi incelerken şömine bacasında 325 bin Norveç kronu yani 35 bin euro buldu. Parayı evin mirasçısı kanser fonuna iade etti.

gozleri-gormeyen-68-nepalli-dunya-isigina-kavustu-cifte-bayram-yasadi

Gözleri görmeyen 68 Nepalli, Dünya ışığına kavuştu çifte bayram yaşadı

Dünyanın 113 ülkesinde milyonlarca insana yardım eli uzatan Kimse Yok Mu Derneği (KYM), gözleri katarakt yüzünden görmeyen 68 Napalli vatandaşı Bayramın 1. günü ameliyat ettirerek ışığa kavuşturdu.

ela-bebegin-annesi-haberturke-konustu

Ela bebeğin annesi Habertürk'e konuştu

HT GAZETE / Deniz ÇİÇEK 49 konsolosluk görevlisi ile ailelerinin kurtarılması için yapılan operasyonun simge isimlerinden Ela bebeğin annesi Sümeyye Ercan, konsolosluğun basıldığıgün Ela bebeğin arabada olduğunu belirterek, "IŞİD'ciler doğrudan arabaya yöneldi ve Ela'yı oradan çıkardı. Biz korktuk ama sevmek için çıkarmışlar" dedi.

kelime-i-sehadet-getiren-kurtuldu

Kelime-i şehadet getiren kurtuldu

Sincar Dağı’na sığınan Ezidilerin tahliyesi büyük oranda tamamlanırken, Suriye’nin Rojava, Irak Kürdistan bölgesi ve Türkiye’de çadır kentler oluşturulmasına yönelik çalışmalar son aşamaya geldi

israil-11-katli-apartmani-vurdu

İsrail, 11 katlı apartmanı vurdu

İsrail uçaklarının Gazze şehrinde vurduğu 11 katlı apartman yerle bir oldu. Çöken apartmanın çevresindeki ev ve araçlar da düşen molozlar sebebiyle büyük zarar gördü.

barzani-iside-savas-acti

Barzani, IŞİD'e savaş açtı

Barzani "savaşın!" talimatı verdi: Peşmerge güçleri Musul'a yürüyor

insaatta-yasam-savasi-veriyorlar

İnşaatta yaşam savaşı veriyorlar

Binlerce Türkmen aile, Kerkük ve Musul’da ölüm sınırında yaşıyor. Milliyet, arife günü Kerkük’te Türkmen dramını yerinde görüntüledi, yaşadıkları trajediye tanık oldu.

flas-aciklama-israile-operasyon-baslatiyoruz

Flaş açıklama: İsrail'e operasyon başlatıyoruz

Kudüs Seriyyeleri, İsrail'e karşı "kuşatmayı yarma" adı altında askeri operasyon başlatacaklarını açıkladı.

kazakistandaki-yeralti-mescitleri-gorenleri-hayran-birakiyor

Kazakistan’daki yeraltı mescitleri görenleri hayran bırakıyor

Kazakistan’ın batısında Türkmenistan, Karakalpakistan, İran ve Hazar Denizi’ne sınırı olan Mangistau eyaletine bağlı Aktav şehrinde bulunan Şopan Ata ve Beket Ata yeraltı mescitleri, görenleri hayran bırakıyor. Ülkenin en zengin petrol yataklarına sahip Aktav şehir merkezine yaklaşık ikiyüz elli kilometre uzaklıktaki mescitler, Ramazan'da ziyaretçileri ağırlıyor.

multeci-kadinlar-kampta-elbiseleriyle-yikaniyor

Mülteci kadınlar kampta elbiseleriyle yıkanıyor

Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Musul ve Telafer'i ele geçirmesinin ardından bu kentlerinden kaçarak Irak Kürdistan Bölgesi'nde sığındıkları Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin kurduğu kamplara yerleşen mülteciler, kavurucu sıcaklarda zor şartlar altında yaşıyor. Toz toprak içinde olan kampta banyo yapabilecekleri kapalı alan bulamayan kadınlar, elbiseleriyle birlikte çeşmenin altında yıkanıyor. Kamplardaki zorlu koşullara dayanamayan bazı mülteciler ise Musul'a dönmeye başladı.

ruhani-iraktaki-teroristlere-musamaha-gostermeyecegiz

Ruhani: Irak'taki Teröristlere Müsamaha Göstermeyeceğiz

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Irak-Şam İslam Devleti'ni 'vahşice hareket eden radikal bir terör örgütü' olarak tanımlayarak, "Müsamaha göstermeyeceğiz" dedi.

529-misirin-idamidir

529: Mısır’ın idamıdır!

Mısır’da askeri darbe yönetimi, hakikatleri tersyüz ederek demokratik hakları savunan 529 kişi için çıkarttığı idam kararı ile, Mısır halkının özgürlük ümitlerini tamamı ile yok etmek, halkı karanlığa mahküm etmek istemektedir.

barzani-bastirdi-pkk-vazgecti

Barzani bastırdı, PKK vazgeçti

PKK ile KDP arasındaki "başkanlık" gerilimi nedeniyle rafa kalkan Ulusal Kürt Kongresi'nin toplanma ihtimali, Abdullah Öcalan’ın Irak Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani’nin talebini kabul etmesi ile yeniden yükseldi.

oldu-sanildi-canli-cikti

Öldü sanıldı canlı çıktı

Kenya’da öldüğü düşünülerek morga kaldırılan bir kişi ertesi gün uyanıp kendine gelince hastanedekileri şoka uğrattı

irak-cadi-kazanina-dondu

Irak cadı kazanına döndü

Sünni bölgesinde savaş, Basra’da federasyon, Ninnova'da bağımsızlık

katledilen-gazeteci-kawa-germiyani-gazeteciler-tarafindan-duhok-da-anildi

Katledilen Gazeteci Kawa Germiyani Gazeteciler tarafından Duhok da anıldı.

5 aralık 2013 tarihinde kürdistanın kalar şehrinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren yolsuzluk karşıtı olarak bilinen Gazeteci Kawa germiyani bugün ırak kürdistan federel bölgesin de duhok şehrinde bir çok televizyon ve gazetecinin katılımı ve basın açıklamasıyla ahmede xane parkında anıldı.

abdli-kadin-site-icinde-dolasirken-ayi-saldirisina-ugradi

ABD'li kadın site içinde dolaşırken ayı saldırısına uğradı

ABD'nin Florida eyaletinde bir kadın, oturduğu site içerisinde ayı saldırısına uğradı.

doktora-silahli-saldiri

Doktora silahlı saldırı

Adana'da bir aile hekimi sokak ortasında uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

10-yasinda-supernova-kesfetti

10 yaşında süpernova keşfetti

10 yaşındaki Kanadalı çocuk, süpernova keşfetti.

abd---israil--arasinda-iran-catlagi-

ABD - İSRAİL ARASINDA İRAN ÇATLAĞI

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Roma’da yaptıkları görüşmede yoğunluklu olarak İran’ın nükleer programını ele aldı.