YAĞMUR‘Besle kargayı oysun gözünü’

04 Ağustos 2016 Perşembe 08:14
yagmurbesle-kargayi-oysun-gozunu

15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen darbe girişimine toplumun her kesiminden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Darbe girişimine bir tepki de Güneydoğu Tüm İşadamları Kalkınma Derneği Başkanı Hayri Yağmur’dan geldi. Yağmur, “Bu tür girişimleri şiddetle red ediyorum. Bunların yapmak istediği besle kargayı oysun gözünü” dedi.


 
Diyarbakır’da, Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine karşı tepkiler ilk günden bu yana devam ediyor. Darbe girişimine bir tepki de Güneydoğu Tüm İşadamları Kalkınma Derneği Başkanı Hayri Yağmur, “Türkiye cumhuriyeti kurulduğundan beri dünya ülkelerini göz önünde bulundurduğumuz zaman halkın teveccühünü bu kadar arkasına alan ve cuntacılara tankların önüne yatarak şehitler vererek ülkemdeki cunta rejimine engel olmuşlardır. Şunu unutmamak gerekir ki ak partinin iktidar olması değil liderinin dik durması ve Recep Tayyip Erdoğan olmasından kaynaklıdır” dedi.
 


Darbe girişimini duyduğu anda harekete geçerek AK Parti il başkanlığına gittiğini belirten Yağmur, “Cuntanın harekete geçtiğini ilk duyduğumda, hemen Ak partili ve Türkiye sevdalısı arkadaşlarımı aradım, Diyarbakır Ak parti il başkanlığına hemen intikal ettik tabiî ki oraya giderken kefenimizi kollarımızın altına alarak gittik. Orada Allah onlardan razı olsun Hüdaparlı arkadaşlar bir grup oluşturmuş sloganlarına bizde ortak olduk. Şu nokta önemlidir ki davamız ümmet bilinciyle bu ülkeyi ayakta tutabilmektir .Şimdi zamanı olmadığı için özerinde çok fazla durmayacağım konu Diyarbakır ak parti yönetiminin vasat olması ve bizimle gönül birliği yapan hüdaparlı kardeşlerimizi bir şemsiye altında davamız ümmet bilinci olmasına rağmen tutamamışlardır.Biz ülkemizin başında mevcut bulunan ak parti yönetiminden çok devletin yıkılmasına sevk ve idarenin düşman eline verilmesine karşı tek bir vücut olduk. Bu konuyla ilgili yanlı yansız tüm basını ve tüm partilerin cuntaya karşı duruşlarından dolayı tebrik ediyorum. Basın özgürlüğünü daha çok önemsemeliyiz. Sağ sol hiç fark etmeden ülke bütünlüğünün bozulması tüm kesimi olumsuz etkileyeceğinden dolayı menfaatlerinden çok ülke menfaatlerini göz önünde bulundurmak zorunda kalmışlardır” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerinin her zaman yerinde ve doğru olduğunu da belirten Yağmur, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan değerli Cumhurbaşkanımız ne zaman ki ya taraf olursunuz yada bertaraf sözünden sonra icraatın bugün ki koşula gelebileceğini sezmiştim. Çünkü doğrulara bakıldığında yanlışları örtemeyecek kadar olukların açıldığını hisseden sayın Cumhurbaşkanımız artık taraf ve bertaraf zamanında bahs etmeye başlaması işin ciddiyetinin bildiğinin göstergesiydi. Biz ülkemizi ileriye götürmeye inanmadığımız hiçbir davanın arkasında yokuz Biz ülkenin milli birlik ve beraberliğini tek düşünce kapsamında değil çok düşünce ve herkesin birbirine saygı çerçevesinde olabileceğine inananlardayız.

Ülkem tarihe bakıldığında bir çok sıkıntılar geçirmiş, askeri darbeler yaşatılmış, cumhurbaşkanı başbakanları parti liderleri sinsice katledilmiştir. Artık dürüst insanların herkesimden daha çok cesaretli olma zamanı gelmiş geçmiştir bile;çok uyuyanların başlarına çok nüsibet gelmiştir. Artık uyuma zamanı değil uyanık olma ve dik durma zamanıdır. Ak parti şimdiden tüm teşkilatlarında ciddi revizyon yapmalı gerçek ümmet ruhunu taşıyanların iş başına geçmeleri gerektiğine inanıyorum. Zaman iyi değerlendirilmeli çocuklarımıza ve torunlarımıza berrak bir ülke bırakalım, yoksa atalarımıza edilen dualar yerine yapılan beddualar kabristanda rahat uyumamıza engel olacaktır.Cumhur başkanımız büyük baş komutanımız ikinci bir emir gelmeyene kadar meydanlardan ayrılmayacağız ,ölmek var dönmek yok halkımıza sonsuz teşekkür ediyoruz darbelere hayır demokrasiye evet güzel Türkiye’mizi karıştıranlara asla müsamaha göstermeyeceğiz Irak, Suriye ne haldeler görüyoruz hergün kan göz yaşı savaş var yüzbinlerce insan öldü çocuklar yetim kaldı bacılarımız analarımız dul kaldı. Türkiye’nin de böyle olmasını istiyorlar ama yapamayacaklar darbeciler asla muaffak olamayacaklardır. Devletin ekmeğini yesinler ve sonra ihanet etsinler verirmiyiz bu güzel Türkiye’mizi sizlere” diye konuştu.
 
HABER.YILMAZ ACUHaber okunma sayısı: 6565

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER