A’DAN Z’YE EĞİTİM-ÖĞRETİM HİZMETLERİ SUNULUYOR

08 Ağustos 2020 Cumartesi 13:50
adan-zye-egitim-ogretim-hizmetleri-sunuluyor

Uzun yıllardan beridir çocukların umudu olmaya devam eden Elif Hanım Rehabilitasyon Merkezi, çok yönlü Eğitici ve Öğretici çalışmalarına, branşının deneyimli Eğitmenleri eşliğinde devam ediyor.

 D.BAKIR- Diyarbakır’da 2007 yılından itibaren Eğitici-Öğretici çalışmalarına başlayan, Elif Hanım Özel Eğitim Merkezi yoğun talep üzerine 2015 yılından itibaren hizmete sunduğu ikinci Şubesi olan Yasemin Hanım Özel Eğitim Merkezi ile, çocuklara çok yönlü Eğitim-Öğretim hizmetleri sunmaya devam ediyor.

Diyarbakır'da sektörünün köklü Eğitim kurumlarından olan Elif Hanım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Diyarbakırlı engellilerin umudu olmuş durumda.

Yasemin Hanım Özel Eğitim Merkezi, 2015 yıllında Elif Hanım Özel Eğitim kurumları bünyesinde başladığı çalışmalarını, oldukça geniş bir yelpazede sürdürüyor. Merkez Fizyoterapi, işitme ve zihinsel ana başlıkları altında eğitim faaliyetlerine devam eden ve çocukların adeta umudu haline gelen Yasemin Özel Eğitim Merkezi ile Elif Hanım Özel Eğitim Merkezi, kısa süre sonra hizmete sunduğu hidro terapi (kapalı yüzme havuzu ) merkezi ve hippoterapi üniteleri ile de, çocuklara yönelik hizmet ağını giderek genişletti.Diyarbakır’da senelerden bu yana, deneyimli Eğitmenler ve personeliyle, engelli çocuklar için hizmet sunan Elif Hanım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi, her geçen yıl kendisini geliştirirken, sektörün tüm yeniliklerini de kurum bünyesine katıp, teknolojinin sağladığı en son gelişmelerden, çocukların faydalanmasını sağladı. Bu kapsamda, Fizik tedavi ünitesinde Uzay terapi, Elektroterapi cihazları ve kişisel yürüme robotu gibi son teknolojik yöntemler kullanılmakta.

Öğrencilerin evden servisle, hostesler eşliğinde alınarak, kurum bünyesinde eğitim programlarına alındığı bu Eğitim-Öğretim yuvasında, öğrencilere sabah kahvaltısı ve öğle yemeği öğretmenler eşliğinde verilmekte.
Açıklamalarda bulunan Elif Hanım Özel Eğitim Merkezi Müdür Yasemin Timur, kurumsal olarak yaptıkları Eğitim ve Öğretim çalışmaları ile diğer çalışmalar hakkında şunları söyledi:DENEYİMLİ KADRO EŞLİĞİNDE DERSLER SUNULUYOR

‘Merkez Kayapınar İlçesi Diclekent Villalarında bulunan Kurumumuz bünyesinde fizik tedavi hizmetleri, zihinsel engelli bireylerin eğitimi, öğrenme güçlüğü, Türkçe ve matematik dersleri, down sendromlu bireylerin eğitimi, işitme engelli bireylerin eğitimi, psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri, aile eğitimi ve danışmanlık hizmetleri uzman öğretmenler, fizyoterapistler ve psikologlar eşliğinde veriliyor.

Havuzlu tedavi ile beyin felci olan çocukları rehabilite ediyoruz. Serabral palsi (beyin felci) hem pediyatrik lokomat, hem de havuz tedavisi (hidroterapi) pediyatrik lokomat ve havuz tedavisi ile rehabilite ediyoruz.

Suyun kaldırma kuvvetinden faydalanılarak hareketlerin daha kolay yapılabilmesinin sağlandığını belirten Timur, kas ve eklemlerin sertliklerine engel olacak hareketler yapıldığını dile getirerek, Su içi rehabilitasyonun yanında bir yandan pediatrik lokomat tedavisi, bir yandan da klasik fizik tedavi uyguluyoruz. Otizm, zihinsel, işitme, fiziksel engelli bireyler, psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti, aile eğitimi ve psikolojik destek ve fizyoterapi hizmeti sunuyoruz.TEMİZLİK VE HİJYEN, OLMAZSA OLMAZLARIMIZ ARASINDA

Kişisel bakımları konusunda da, çocuklarımıza eğitim vermekteyiz. Bedensel engelli bireyler, yapılan tedavi sonrasında fiziki olarak kendilerine yetebilecek seviyede getirebilmekte. Bu bireylerimizin yapılan eğitimler sonucu sosyal hayata katılımları sağlanmakta. Evlerinden alıp okula getiriyoruz.

Sabah ilk iş olarak kahvaltılarını veriyoruz. Öğlen ise yemeklerini yediriyoruz. Beslenme konusu çok önemli. Hepsiyle uyum içerisinde, aile gibiyiz. Ekibimiz branşının en iyilerinden oluşan bir ekip. Çocuklarımıza gereken öz bakım ihtiyaçları konusunda, öğretmenlerimiz yardımcı olarak karşılıyorlar. Böylece velilerimizin bizlere karşı olan güvenleri bir kere daha kanıtlanmış oluyor. Özel Elif Hanım Okulu olarak her şeyin en iyisi ve güzelini yapmaya çalışıyoruz. Engelli bireylere hizmet etmek, bizim için onurdur’.KORONAVİRÜS İLE MÜCADELE, ERKEN BAŞLADI

Kurumlarında temizlik hijyene azami oranda dikkat ettiklerini belirten Kurucu Müdürlerden Yasin Çelebi ise, şunları söyledi:

Eğitim-Öğretim alanındaki başarılarımızın yanı sıra, öğrencilerimizin sağlığına yönelik çalışmaları da periyodik olarak gerçekleştirerek, bu konuda, son derece hassas bir duruş sergiledik.

İlk olarak Çin’de görülen ve daha sonra dünyaya yayılan koronavirüs (KOVİD-19) ile mücadele kapsamında, daha hastalık belirtileri ülkemizde görülmeden çok yönlü, hijyen ve dezenfektan çalışmalarına başladık.
Hizmet startını verdiğimiz ilk günden bu yana, öğrencilerimizin Eğitim-Öğretimleri konularında, mesai kavramı gözetmeksizin, bütün çalışanlarımızla beraber özel bir çaba ve gayret gösterdik.Bunun yanı sıra, ülkemizde ilk koronavirüs vakasının görüldüğü 10 Mart tarihinden önce, okulumuz genelinde zaten periyodik olarak yaptığımız temizlik ve hijyen çalışmalarına, bu kez profesyonel bir ekiple, daha geniş bir kapsamda devam ettik.

Gerek çocuklarımız, Eğitimcilerimiz ve tüm personellerimizin olabildiğince virüslerden uzak, temiz ve hijyenik ortamlarda, rahat ve huzurlu bir şekilde Eğitim-Öğretimlerine devam edebilmeleri, gerekse Eğitimcilerimiz ve zaman zaman Okulumuzu ziyarete gelen velilerimizin rahat ve hijyenik bir ortamda olabilmeleri noktasında, periyodik olarak, koruyucu hijyen çalışmaları yaptık. Profesyonel yardım alarak, hijyen ve dezenfektan çalışmalarıyla, Eğitim yuvalarımıza gelen bütün misafirlerimizi de, olası virüs tehlikesinden korumuş olduk.

Eğitim-Öğretim dönemimize başladığımız ilk günlerden itibaren, gerek mevsim şartlarından dolayı, yaygın hastalık mikroplarını dikkate alarak ve gerekse dünya genelinde yayılmaya başlayan koronavirüs ile mücadele kapsamında, okulumuzda geniş kapsamlı bir temizlik ve dezenfekte çalışması yaptık.

Eğitim kuruluşumuzun bütün alanlarını dezenfekte ederek, çocuklarımızın sağlığını olası olumsuz durumlardan koruduk. Faaliyete girdiğimiz ilk günden bu yana, temiz ve sağlıklı ürünlerden yaptığımız kaliteli yemeklerimizle, öğrencilerimizin beslenmelerine hep özel bir önem verdik
Temizlik ve hijyene gösterdiğimiz özenin yanı sıra, mutfağımızda yaptığımız yemeklerle, öğrencilerimizin yeterli kalori miktarını almalarını temin ettik.
HEP İŞ DİSİPLİNİ İÇİNDE HAREKET ETTİK

Disiplinli bir şekilde, hijyene dikkat ederek kaliteli personeli ile Kurumumuzda zihinsel engelli, işitme engelli, fiziksel engelli ve öğrenme güçlüğü olan çocuklara eğitim vermekle beraber, ailelere rehberlik ve danışmanlık hizmetleri de sunmaktayız.

Kurumlarımız bünyesinde zihinsel engelliler öğretmeni, işitme engelliler öğretmeni, uzman öğretici, rehber öğretmenler, psikolog ve Fizyoterapistler eşliğinde kaliteli bir eğitim veren tecrübeli eğitim kadromuz ile hizmet sunmaktayız. Eğitim kurumlarının başında gönüllü koordinatörlüğünü yürüten Yasin Çelebi ve Kurucu Müdür Yasemin Timur eşliğindeki Eğitim Kadromuzun yanı sıra eğitimli şoförlerimiz, Servis hosteslerimiz ve yardımcı personellerimiz dâhil olmak üzere iki okulumuzda, kendisini işine adamış çalışanlarımızla bu hizmet yolculuğuna devam etmekteyiz.
EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ BOYUNCA, ETKİNLİKLER DEVAM ETTİ

Elif Hanım Rehabilitasyon Merkezi, yıl içinde farklı dönemlerde düzenlediği etkinliklerle, çocuklara hem umut aşılarken, hem de onların eğlenirken öğrenmelerini sağladı.

Elif Hanım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Yasemin Timur, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenledikleri etkinlikte, çocuklara unutulmaz bir gün yaşatmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

‘Sektörümüzün duayen isimleriyle çıktığımız bu kutlu yolculukta, çocuklarımıza olabildiğince faydalı olmak, onlara eğitim ve öğretim olanaklarını sunabilmek ve hoşça vakit geçirebilmek hedefiyle, tüm Eğitimci kadromuzla gayret gösteriyoruz. Bu kapsamda, yıl boyunca 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gibi özel günler ve milli bayramlarımızda, çocuklarımıza birbirinden güzel sürprizler hazırladık.

Fiziksel, zihinsel, bedensel, işitme engelli ve down sendromlu çocuklarımızın yanı sıra velilerimiz, Eğitmen kadromuz ve tüm personellerimiz ile hep beraber kutladık. Müzikli eğlence programımız ile çocuklarımız doyasıya eğlendiler. Pastalarımız, içeceklerimiz ve ikramlarımızla, onlara unutulmaz bir gün yaşattık. Çocuklarımızın yüzlerini boyadık, ortaya harika görüntüler çıktı. Palyaçoların gösterileri ise görülmeye değerdi. Onların mutlu olması demek, bizim mutlu olmamız demek.

Okul olarak, hizmete girdiğimiz ilk günden bu yana, sürekli üzerine katarak, kendimizi geliştirip, teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak, çocuklarımıza olabildiğince en üst düzeyde faydalı olmaya çalışıyoruz.EĞİTİRKEN, EĞLENDİRİYORUZ

Okul olarak, zihinsel, işitme ve fiziksel engelli çocuklarımızın yanı sıra, öğrenme güçlüğü olan çocuklarımızı bağrımıza basıp, branşının uzmanı Eğitimcilerle onlara eğitimi verdiğimiz gibi, ailelerine de rehberlik ve danışmanlık hizmetleri de sağlıyoruz.

Eğitim yolculuğumuzda, engelli çocuklarımızın umudu haline gelmek, bizim için gurur vesilesidir. Sektörümüzde bir çok yeniliklerin öncüsü olduk. Fizik tedavi ünitesinde Uzay terapi, Elektroterapi cihazları ve kişisel yürüme robotu gibi en son çıkan teknolojik yöntemleri kullanarak, çocuklarımızı eğitirken, eğlendiriyoruz. Uzman öğretici, rehber öğretmenler, psikolog ve Fizyoterapistler eşliğinde eğitim sunan kadromuz var. Bunun yanı sıra, eğitimli ulaşım personellerimiz, servis hosteslerimiz ve yardımcı personellerimiz ile tamamlayıcı hizmetleri sağlıyoruz.
Eğitim işi, gönül işidir, sevda işidir. Ne yaparsan yap, ‘Aşk’ ile yap, şiarıyla çalışıyoruz. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Onlara en üst düzeyde faydalar sağlayabilmek için, kendimizi de devamlı eğitiyor ve geliştiriyoruz. Hijyen ve temizlik bizim olmazsa olmazlarımız arasında yer alıyor. Ailelerimizle birlikte ahenk içindeyiz. Çalışmalarımızı yerinde görmek isteyen velilerimizi, Kayapınar Diclekent Villaları 257. Sokak Numara 12 olan adresimize bekliyoruz.


Dileyen velilerimiz, 0412 252 52 72 kurum telefonu veya 0533 136 71 84 GSM numarasından bize ulaşabilirler. Çalışmalarımıza ilişkin olarak ‘www.elifhanimterapi.com’ ve ‘www.yaseminhanimterapi.com’ Web Sitemizden de bilgi alabilirler.

Ayrıca, elifhanimterapi@gmail.com, E-mail adresimize öneri veya fikirlerini de paylaşabilirler.

Adanmışlık ruhuyla çıktığımız bu yolculukta, deneyimli Eğitmen kadromuzla, çocuklarımıza en iyi şekilde eğitim sağlamaya çalışıyoruz. Yolu sevgiden geçen herkesle bir gün mutlaka buluşmak dileğiyle’.
YENİ DÖNEMİN STARTI VERİLDİ

Diyarbakır’da 2007 yılından itibaren Eğitici-Öğretici çalışmalarına başlayan, Elif Hanım Özel Eğitim Merkezi ile yoğun talep üzerine 2015 yılından itibaren hizmete sunduğu ikinci Şubesi olan Yasemin Hanım Özel Eğitim Merkezi, 15 Haziran öncesi, gerekli tüm hazırlıklarını tamamlayarak, ‘Yeni Dönem’ çalışmalarına başladı.


Açıklamalarda bulunan Elif Hanım Özel Eğitim Merkezi Müdür Yasemin Timur, kurumsal olarak, yeni döneme ilişkin yaptıkları hazırlıklar ve Yeni Dönemde gerçekleştirecekleri Eğitim ve Öğretim çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
‘Eğitim-Öğretim startını yeniden vermeye hazır olduklarını ve çocuklara yönelik çok yönlü Eğitim-Öğretim hizmetleri sunmaya devam edeceklerini belirten Yasemin Timur, şunları söyledi:‘Diyarbakır'da sektörünün köklü ve deneyimli Eğitim kurumlarından olan Elif Hanım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, ve Yasemin Hanım Özel Eğitim Merkezleri olarak, yeni dönem öncesi hazırlıklarımızı tamamlayarak çalışmalarımızın startını vermiş bulunmaktayız.
Dünyayı etkisi altına, yüz binlerce insanın hayatını kaybettiği, milyonlarca insanın yoğun bakım ünitelerinde tedavi görmekte olduğu, bulaşıcı pandemi (KOVİD 19) dolayısıyla, bir çok sektörde olduğu gibi, bizler de çalışmalarımıza ara vermiştik.1 Haziran itibarıyla, ülkemiz genelinde yeni normal dönem, başlamış bulunmakta. Rehabilitasyon Merkezleri olarak bizler de 15 Haziran tarihi itibarıyla, yeniden çocuklarımızla buluştuk ve Eğitim-Öğretime başladık.
Bu kapsamda, kurum binalarımız ile Eğitim etkinlikleri yapılan diğer bütün alanlar, okul bahçesi ile öğrenci servis araçlarımızda, pandemiden korunmak için gerekli olan maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafenin korunmasıyla ilgili gerekli tüm tedbirleri almış bulunmaktayız.

15 Haziran'dan itibaren Eğitim-Öğretime başlayan kurumlarımızda görev yapan tüm personellerimiz, öğrenci ve kurumlarımıza giriş yapacak olan veliler veya misafirlerimiz, tıbbı maske takmakta ve hijyen kurallarına riayet etmekteler.
Öğrenci veya kursiyerler arasında en az 1,5 metre mesafe olacak şekilde sınıflarımızı yeniden dizayn ettik.
Her sabah, öğrencilerimiz henüz gelmeden, yani Eğitim-Öğretim faaliyetlerimiz başlamadan, sınıflar dezenfekte ediyoruz. Okula girişte, gün içinde 4 Saatte bir ve nihayet Eğitim tamamlanıp, çocuklarımız binadan ayrılmadan önce, çocuklarımızın ateşini ölçüp, elde ettiğimiz değerleri kayıt altına alıyoruz.
Eğitim işi, gönül işidir, sevda işidir. Ne yaparsan yap, ‘Aşk’ ile yap, şiarıyla çalışıyoruz. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Onlara en üst düzeyde faydalar sağlayabilmek için, kendimizi de devamlı eğitiyor ve geliştiriyoruz. Hijyen ve temizlik bizim olmazsa olmazlarımız arasında yer alıyor. Ailelerimizle birlikte ahenk içindeyiz. Çalışmalarımızı yerinde görmek isteyen velilerimizi, Kayapınar Diclekent Villaları 257. Sokak Numara 12 olan adresimize bekliyoruz’.


ÖZEL HABER: YILMAZ ACUHaber okunma sayısı: 4884

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER