AKBABA VE YÜKSEL AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ

08 Mart 2020 Pazar 22:50
akbaba-ve-yuksel-ailesinin-mutlu-gunu

D.BAKIR- Diyarbakır’ın tanınan ve sevilen ailelerinden Akbaba ve Yüksel Aileleri,dün hayatlarının en mutlu günlerinden birini yaşadılar.

 Diyarbakır’ın saygın simalarından iş adamı M.Zeki Akbaba’nın oğlu Aziz Akbaba ile, İbrahim Yüksel’in kızı Nevruz Yüksel, dillere destan bir düğün töreniyle, hayatlarını birleştirdiler.Diyarbakır’ın yanı sıra, bölgemiz ve ülkemiz genelinde tanınmış sanat, siyaset, spor ve iş dünyasının tanınmış isimlerini bir araya getiren düğün, dün akşam Kaplan City Park Salon Papatya’da yapıldı.DÜNÜRLER, ÖRNEK BİR EV SAHİPLİĞİ SERGİLEDİLER

Damadın babası M.Zeki Akbaba ile, gelinin babası İbrahim Yüksel, gece boyunca sergiledikleri misafirperverlikleriyle, örnek bir ev sahipliği sergilediler. Konuklarını kapıda karşılayan ve masalarına kadar eşlik eden M.Zeki Akbaba ve İbrahim Yüksel, gecenin sonunda yine konukların kapıya kadar eşlik ederek, geleneksel konukseverliğimizin en güzel örneklerini sergilediler.
Unutulmaz anlara sahne olan gece boyunca, düğün salonunda yer kalmazken, sahneye alkışlar ve dolar yağmuru altında çıkan genç çiftin mutlulukları ise, görülmeye değerdi.
SALON HINC HINÇ DOLARKEN, UNUTULMAZ BİR GECE YAŞANDI

Adalet ve Kalkınma partisi (Ak parti) kurucularından, Sur Belediyesi Eski Meclis Üyesi Akbaba İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Barış Akbaba’nın yeğeni olan damat Aziz Akbaba da, konuklarıyla özel olarak ilgilendi.
Ak parti İl Başkanı Serdar Budak, Ak parti Kayapınar İlçe Başkanı Servet Can, Ak parti Yenişehir İlçe Başkanı Mürsel Kikizade, Ak parti Bağlar İlçe Başkanı Erkan Gezer, Ak parti Bismil İlçe başkanı Mehmet Kızılkaya, Sur Belediyesi Başkan Yardımcısı Veysel Kızılay.Sur ilçesi İskender paşa mahalle muhtarı Ali Ürün ile Akparti İl yönetim kurulu üyeleri, Milli Beka Hareketi Diyarbakır İl Başkanı İbrahim Halil Özdemir, Milli Beka Hareketi Diyarbakır İl Başkan Vekili Fırat Can,  düğüne katılarak, bu mutlu geceye tanıklık ettiler.
Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, İş Adamı Turhan Kul ve yöneticileri, İş Adamı Mahmut Uslu, İş Adamı Serkan Genç, Eğitimci Cihan Ensarioğlu, Güneydoğu Güncel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Zeki Özer, Olay Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mahsun Arslan, Ak parti Belediye Meclis Üyesi Adil Aydın, MHP Kayapınar İlçe Başkanı, Mehmet Ataç ve yönetim kurulu üyeleri,MHP Batman İl Başkan Yardımcısı Yılmaz yıldırım,Mhp Kayapınar İlçe Başkan Yardımcısı Ekrem Fidan, Ak parti kuruculardan İbrahim Halil Özyaramış, Yerel ve Ulusal Basın Yayın Kuruluşlarının Temsilcileri, Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirler ve oldukça kalabalık bir davetli topluluğu, rüya gibi geçen düğüne katılarak, genç çifti bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadılar.
DÜĞÜN SALONU ÇİÇEK BAHÇESİNE DÖNDÜ

Gönderilen çelenk ve çiçeklerle düğün salonu adeta çiçek bahçesine dönerken, Emniyet Müdürü  Fatih Çetinkaya, Hassas Noktalardan Sorumlu Emniyet Müdürü Özer Şimdi, Batman İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli komiserler, düğüne katılamadıkları için tebrik mesajı ve çelenk gönderdiler.
Ayrıca, Şişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, MNG Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Ahmet Nazif Güral, Diyarbakırlı iş adamı Mücahit Can, Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale,Karakoç Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Karakoç, iş adamı Tahsin Arslan da yoğun programları nedeniyle geceye katılamazken, çelenk ve tebrik mesajı göndererek, hayatlarını birleştiren genç çifti kutladılar.DAVETLİLER EĞLENCEYE DOYDULAR

Düğünde görev yapan müzik ekibi de, son derece başarılı bir performans sergiledi. Söyledikleri birbirinden güzel eserlerle konukları coşturan ve düğüne renk katan sanatçılara, konuklar da zaman zaman eşlik ederken, bir çok davetli de halaylar çekerek gecenin coşkusuna eşlik ettiler.Bu arada müzik ekibinin havada uçuşan dolarları toplamakta zorlandıkları gözlendi. Keyifli saatlerin yaşandığı ve davetlilerin doyasıya eğlendiği düğün, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ederken, yaklaşık bin beş yüz davetli, bu mutlu geceye katılarak, çiftlerin mutluluğuna ortak oldular.Kapıya kadar eşlik ederek, geleneksel konukseverliğimizin en güzel örneklerini sergilediler. Unutulmaz anlara sahne olan gece boyunca, düğün salonunda yer kalmazken, sahneye alkışlar ve dolar yağmuru altında çıkan genç çiftin mutlulukları ise, görülmeye değerdi. Pasta kesme anında ise oldukça duygulu anlar yaşandı.Gelin ve damat pastalarını kesip, birbirlerine ikram ederken, konuklar da uzun süre gelin ve damat ile hatıra fotoğrafı çektiler. Bu arada gelin ve damadın dansları ise, konuklar tarafından ayakta alkışlandı. Çok sayıda buket ve çelengin gönderildiği düğün salonu, adeta çiçek bahçesine dönüşürken, gecenin sonunda oluşan takı kuyruğu ise, görülmeye değerdi.BARIŞ AKBABA, TEŞEKKÜR KONUŞMASI YAPTI

Ak parti kurucularından Sur Belediye Eski Meclis Üyesi, Akbaba İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Barış Akbaba, düğün sonrası bir teşekkür konuşması yaparak, şunları söyledi: ‘Sevgili yeğenim Aziz Akbaba ve güzel kızımız Nevruz Yüksel’in hayatlarını birleştirdiği bu mutlu gecemize katılan, tebrik mesajları gönderen herkese, en kalbi duygularımızla teşekkür ederiz.

Allah; razı olsun, bütün kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri, STK başkanları ve yöneticileri, kanat önderleri, kıymetli siyasiler, Esnaf Birliklerimizin Temsilcileri, Dernek başkanlarımız, doktorla ve sağlık sektörünün bileşenleri, iş Adamları, Emniyet Teşkilatımız, Diyarbakır dışından gelen konuklarımız,mutluluğumuzu paylaşan tüm akrabalarımız, dostlarımız ve sevdiklerimiz, kıymetli zamanlarını bize ayırarak davetimize icabet ettiğiniz için çok sağ olun.
Yüce Rabbim; bütün gençlerimize böyle mutlu günler ve bir hayat nasip eylesin’.


ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

Haberin etiketleri:

Akbaba Ailesi, Yüksel Ailesi


Haber okunma sayısı: 8114

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER