DİYARBAKIR SİİRTLİLER DERNEĞİNDEN GENİŞ KATILIMLI DAVET

05 Kasım 2019 Salı 00:15
diyarbakir-siirtliler-derneginden-genis-katilimli-davet

Diyarbakır Siirtliler Dernek Başkanı Adnan Öktüren, dernek yönetim kurulu üyeleri ile oldukça geniş katılımlı bir yemek daveti verdi.

 Uzun yıllar Diyarbakırspor Kulüp Başkanlığı da yapan Adnan Öktüren’in düzenlediği daveti, Diyarbakır ve Bölgemizin tanınan simalarını buluşturdu.
Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Hani İlçe Belediye Başkanı İbrahim Lale, Diyarbakr Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fatih Seyfi Moroğlu, Ahmet Eker ile kamu kurum ve kuruluların yöneticileri yemeğe katıldı.Bunun yanı sıra kanaat önderleri, savcı ve hakimler, şehrin önde gelen iş adamları, STK temsilcileri, Dicle Üniversitesi camiasından profesörler, doktorlar, Amatör spor kulüpleri temsilcileri, ülkemizin muhtelif kentlerinden gelen kalabalık bir davetli topluluğu ile yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileri de yemekte yer aldılar.


ÖKTÜREN: ‘SAYIN VALİMİZ, BİZİM İÇİN BİR ŞANS’

Düzenlenen yemek sonrası kısa bir konuşma yapan Diyarbakır Siirtliler Dernek Başkanı Adnan Öktüren, şunları söyledi:
‘Öncelikle belirtmek isterim ki, yaklaşık iki buçuk yıldır Diyarbakır Valiliği görevini başarıyla sürüden sayın valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, kentimizin geleceği açısından çok önemli hizmetlere imza attı.
Bunun yanı sıra, son iki buçuk aydan bu yana sürdürdüğü Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği görevinde yaptıkları da, Belediyecilik hizmetleri açısından örnek teşkil etmekte.Altyapı başta olmak üzere, ulaşım, park, bahçe hizmetleri, üst yapı çalışmaları gibi, sorunlara vurduğu neşterle, kentimizin çehresini değiştirdi.
Bunun yanı sıra, kentimizin gerek ülkemiz ve gerekse dünya genelinde tanıtılarak, turizm pastasından hak ettiğimiz payı alabilmemiz noktasında sarf ettiği gayretler de, takdire şayandır.

Bağrında sayısız manevi ve kültürel yapıları barındıran Mukaddes kentimizin ulusal ve uluslar arası arenada yeterli tanıtımının gerçekleşmesiyle beraber, gerek yerli ve gerekse yabancı turizm gelirimizde son derece ciddi artışlar olacak. Kuşkusuz bu da kentimizin istihdamına, esnaflarımızın kazancının katlanmasına ve İlimiz ekonomisine katma değer katacaktır.
Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar Diyarı kentimizin sahip olduğu turizm potansiyelini en iyi sekilde tanıtıp, bu zenginliğimizi ülkemiz ve dünya gündemine taşımamız, elbette ki çok önemli’.KATILIMCILAR, DAHA İYİ BİR DİYARBAKIR İÇİN GÖRÜŞLERİNİ DİLE GETİRDİ

Toplantıya katılan kentimizin tanınmış İş adamları, STK temsilcileri, spor ve sanat camiasının tanınmış simaları da, görüşlerini dile getirdiler.
Katılımcılar, Adnan Öktüren’in, son derece zor koşullarda Diyarbakırspor Başkanlığı yaptığını ve hizmetlerinin unutulmaz olduğunu belirterek, şu görüşleri dile getirdiler:

‘Diyarbakır Siirtliler Derneği Başkanı Adnan Öktüren, geçtiğimiz yıl Ramazan ayında Günde üç bin kişiye iftar vererek, gönülleri fethetti. Yaptığı hayır hasenatlarla da, bir çok aileye gıda, kırtasiye, elbise yardımlarında bulunarak, hayır duaları alan birisi.Onun Diyarbakır sevdasını hepimiz biliyoruz. Kentimizin faydasına olacak her türlü projeye katkı sağlayan birisi. Kendisi bu yönüyle örnek teşkil eden bir Diyarbekir sevdalısı. Onun şahsında bütün Dernek Yönetim Kurulu’nu da tebrik ediyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz’.
Ardından katılımcılarla istişare ederek, onların görüşlerini alan Adnan Öktüren, ‘Kentimizin ihtiyacı olan ve yapılması gereken projelerle ilgili olarak ne gerekiyorsa, yapmaya hazırız. Değil elimizi, başımızı bile taşın altına koyarız. Yeter ki, insanlarımızın hayır dualarını alalım.

Bu noktada kentimizin bütün bileşenleri, sayın Valimiz’in etrafında toplanarak, yol haritası belirleyelim ve projelerimizi dosya haline getirip, en kısa zamanda startını verelim’ şeklinde görüşlerini dile getirdi.
 
 
ÖZEL HABER:YILMAZ ACUHaber okunma sayısı: 5869

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER