GELECEK PARTİSİ DİYARBAKIR İL YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ

02 Mayıs 2020 Cumartesi 17:51
gelecek-partisi-diyarbakir-il-yonetim-kurulu-belirlendi

D.BAKIR- Gelecek Partisi’nin Diyarbakır İl Yönetim Kurulu belirlendi. Genel Başkanlığını eski başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı Gelecek Partisi’nin Diyarbakır İl Başkanlığına, kamuoyunun yakından tanıdığı Aydın Altaç, getirilmişti.

Gelecek Partisi Aydın Altaç, il teşkilatını kurduktan hemen sonra, çalışmalara başlayarak İl Yönetim Kurulu’nu oluşturmak için kolları sıvadıklarını belirterek şunları söyledi:

‘Diyarbakır İl Teşkilatımız, pırıl pırıl isimlerden oluşuyor. 

Farklı meslek gruplarına mensup, bu arkadaşlarımız, Diyarbakır İlimizin sorunlarını yakından bilen, halkımızın bağrından çıkmış arkadaşlardan müteşekkildir. Bilindiği üzere, milletimiz her geçen daha da ağırlaşan sorunlar yaşamakta, bu sorunları çözmesi gereken iktidar erki ise, kendisinden başka herkesi sorumlu tutmaktadır.Aylardan bu yana, toplumun bütün kesimleriyle bire bir görüşmeler ve istişareler yapan, Sayın Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, yeni bir siyasi hareketi inşa edip, herhangi bir şaibeye bulaşmamış, milletimizin kahır ekseriyetinin yakından tanıdığı ve saygı duyduğu, her biri alanında kendisini insanlardan oluşan ekibiyle, Gelecek Partisi’nin startını ‘vira bismillah’ diyerek verdi.Hareketimizin kuruluşu, toplumumuzda Demokrat Parti’nin kurulma aşamasında olduğu günleri hatırlatıyor. O dönemlerde Demokrat Parti’yi kuran ve sonra vatandaşlarımızın teveccühüyle iktidara gelen rahmetli Adnan Menderes ‘Yeter! Söz Milletindir’ düsturuyla yola çıkmıştı. Bugün, yine halkımızın bağrından çıkmış, yıllarca Bakanlık ve nihayet Başbakanlık yapmış, misyonu ve vizyonu ile toplumuzda özel bir yer edinmiş olan Sayın Ahmet Davutoğlu da, ‘Artık Söz Milletimizindir’ diyerek, hareketimizin fitilini ateşlemiştir.Başbakanlık vazifesinde, vatandaşlarımızın haklı takdirine mazhar olmuş Sayın Ahmet Davutoğlu’nun yeni bir siyasi hareketle halkımızın karşısına çıkması, ülkemizin dört bir yanında sevinçle karşılanırken, kitlesel katılımlarla Gelecek Partisi, ülkemizi 2023 Vizyonuna taşıyacak olan kadrolarıyla, bu kutlu görevi devralmaya hazırlanmaktadır.Adanmışlık duygusuyla çıktığımız bu kutlu yolculukta, kadirşinas halkımızın yaşadığı ve maalesef her geçen gün daha ağırlaşan ve kangrenleşen sorunlarına kalıcı ve köklü çözümler üretebilme noktasında, bütün gayretimizi sarf edeceğiz. Ekonomik sıkıntılar giderek artarken,işsizler ordusuna yeni yığınlar eklenirken, enflasyon ateşi, insanlarımızın mutfağını çepeçevre sararken, çözüm üretmesi gerekenler maalesef, vizyoner bir bakış açısıyla sorunları ele alamamaktadır. Kuşku yok ki, dünyada etkili olan koronavirüs bulaşıcı hastalık dolayısıyla, elbette ki insanlık alemi, son derece zorlu bir süreci yaşıyor.
Ancak bu zorlu süreçte, bir çok Avrupa ülkesi, vatandaşlarına yardımcı olabilmek için bütün olanaklarını seferber ederken, ülkemiz genelinde ise milyonlarca vatandaşımız, giderek derinleşen kriz ile boğuşmak zorunda kalıyor. Yaşanan mağduriyetler ve işten çıkarılmalar nedeniyle, bunalan vatandaşlarımıza,göstermelik değil, gerçek manada destek sağlanması gerekirken, maalesef günlük klişe sloganlarla, sorunlar çözülüyormuş gibi yapılmaktadır. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Bir an önce bu belirsizliğin ve kasvet ortamının dağıtılarak, mağduriyetleri daha da artmaması için, kalıcı ve köklü çözüm paketleri sunulmalıdır. Evet, sorunlarımız var.


Ama, İnanç, Azim ve insan unsuru, kaynaklarımız ve geleceğe yönelik umutlarımız da var. Diyarbakır’a baktığımızda, insanlar İş Kur şubelerinin önünde, bitmek bilmeyen ve saatler süren kuyruklarda umut aramaktalar. İşsizlik ve hayat pahalılığı korkunç boyutlara ulaşmış durumda.Bu duygu ve düşüncelerle, aşağıda isimleri belirtilen dava arkadaşlarımızla, Diyarbakır’ımızın kangrenleşen sorunlarına çözümler üretmek, kentimiz için projesi olan tüm kurum ve kuruluşlarla, her platformda işbirliği yaparak, ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz Mukaddes kentimize hizmet noktasında, seferberlik ilan ederek, çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız.

Aziz hemşehrilerimi bu vesileyle bir kez daha saygıyla selamlıyor, hareketimizin kentimize ve milletimize hayırlara vesile olmasını, Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum’.

Aydın Altaç’ın İl Başkanı olduğu Gelecek Partisi’nin Diyarbakır İl Yönetim Kurulu, şu isimlerden oluşuyor:Aydın Altaç (Avukat), Abdülkadir Sayım (Şirket Yöneticisi), Abdurrahman Akdemir (Esnaf), Adnan Uğur Tamses (Mimar), Ali İhsan Elbey (İş İnsanı), Ayşegül Delidolu (Bilgisayar Programcısı), Aziz Lezgin Dilek (Esnaf), Bircan Kerem (Sinema Sanatçısı), Bülentcan Kalender (Eczacı), Deniz Ekin (Şirket Yöneticisi), Doğan Altınkalem (Emekli), Doğan Şenyiğit (Esnaf), Elvan Cengiz (İş İnsanı), Emir Demir (İş İnsanı), Emre Anıl Taşkıran (İç Mimar), Esra Yıldız (Ziraat Mühendisi), Fırat Begdaş (İş İnsanı), Hacı Bolancı (İş İnsanı),Hanefi Çökük (Esnaf), Hasan Uygun (Emekli), Heybet Çelik (Esnaf), Hüsameddin Adıgüzel (Emekli), İhsan Demir (Çiftçi), Masum Bitkin (Esnaf), Mehmet Ali Elbey (İş İnsanı), Mehmet Emin Pamuk (İş İnsanı), Mehmet Geter (Şirket Yöneticisi), Mehmet Yaman (İşçi), Mustafa Ayata (İş İnsanı), Mustafa Demir (İktisat), Mustafa Talmaç (İş İnsanı), Naif Durgun (İşçi), Nilüfer Adıyaman (Eğitimci), Orhan Elgörmüş (Serbest), Ömer Çimen (Mimar), Özgür Tanrıverdi (Muhasebe), Özlem Atmaca (İş İnsanı), Pelin Taylan (Eğitimci), Pervin Güleker (Araştırmacı), Sertip Gözmek (Esnaf), Sultan Baran (Eğitimci), Şeyhmus Egeli (İş İnsanı), Vedat Yücel (Çiftçi), Veysi Akyol (Esnaf), Yeliz Göger (Ev Hanımı), Zehra Malay (Sağlıkçı), Zülküf Bozdaş (Avukat).

DİSİPLİN KURULU LİSTESİ:

Abdülmelik Yavuz (Avukat), Abdullah Özgezer (İş İnsanı), Mesut Doğan (Gazeteci), Muhammed Çakar (Serbest), Recai Kaplan (İşçi).

ETİK KURULU LİSTESİ:

Mehmet Karakurt (İş İnsanı), Hakan Murat Parlak (Serbest), Hayri Akyol (Eğitimci), Mehmet Uygun (Serbest), Şemsettin Ersöz (Emekli).ÖZEL HABER.YILMAZ ACU

Haberin etiketleri:

Gelecek Partisi


Haber okunma sayısı: 7057

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER