GÜÇSİYAD’DAN İDLİBE, ANLAMLI YARDIM

12 Ocak 2020 Pazar 19:37
gucsiyaddan-idlibe-anlamli-yardim

D.BAKIR- Güçlü Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneği (GÜÇSİYAD) Güneydoğu Bölge Başkanı Mervettin Tosunlu, Ortadoğu’da yaşanan ve bütün insanları derinden yaralayan görüntüler ile ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı.

 GÜÇSİYAD Güneydoğu Bölge Başkanı Mervettin Tosunlu, başta Ortadoğu olmak üzere, dünyanın farklı birçok noktasında Müslümanların, zulüm ve toplu katliamlara maruz kaldığına dikkati çekerek şunları söyledi:


‘Arakan, Çin, Bosna ve Ortadoğu coğrafyasında, küresel güçlerin kirli ve kanlı tezgâhları nedeniyle, mazlum ve masum sivil Müslümanlar katledilmekte. Alevi/Sünni, Türk/Kürt/Arap’ diye ayrıştırılmak istenen Müslümanlar, bir damla petrol için bile kan dökmekten haya etmeyen şer güçlerin zulümlerine maruz kalmaktalar. İnsanlık ve İslam düşmanı Esad rejiminin uçakları, defalarca kez, Suriye’nin İdlib ile, sivil ve savunmasız yerleşim birimlerini hedef alarak, yüz binlerce insanı katlederken, milyonlarca insanı da yerinden, yurdundan etmektedir.
Ancak geçtiğimiz günlerde televizyon ekranlarına yansıyan görüntüler, hepimizin bağrına hançer gibi saplanmıştır. Bombalı saldırıda enkaz altında kalan baba ve oğlu, kendileri gibi masum yüz binlerce insan gibi hayatını kaybederek, şehitlik mertebesine ererken, saldırılar sonrası ölümcül darbeler alıp, kanlar içinde kalan çocuğun, son bir gayretle ‘Baba, Baba’ diye feryat etmesi, tüm İslam ve İnsanlık Alemi gibi, bizim de içimizi parçalamıştır. 

Biz GÜÇSİYAD olarak, yüreğimizi kor gibi yakan bu mezalime ve insanlık dışı trajik görüntülere seyirci kalmak istemiyoruz. Kendi fabrikalarımızda üretmiş olduğumuz Tıbbi sağlık malzemelerinin yanı sıra, yine kendi imkânlarımızla temin ettiğimiz kıyafet ve battaniyeleri, koliler halinde paketleyip, zulme maruz kalan Müslüman kardeşlerimize, İnsanı Yardım Vakfı (İHH) Diyarbakır Şubesi vasıtasıyla göndererek, bir nebze de olsa, yaralarını sarmaya çalıştık. Önümüzdeki süreçte, bu yardımların kapasitesini artırmayı hedefliyoruz. Herhangi bir kurum veya kuruluştan yardım talep etmedik ve yaptığımız yardım çalışmalarını da reklam amaçlı değil, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin istifadesine sunmak için yolladık. Zulme maruz kalmış, mazlum Din kardeşlerimize, ülkemiz genelinde yardım kampanyası başlatarak, hastalarımız ve yaralılarımızın tedavisine, kışın soğukta titreyen, giyecek elbise ve ayakkabısı olmayan kardeşlerimize, katkıda bulunalım. Yardımın küçüğü veya büyüğü olmaz. Unutmayalım ki, okyanusları oluşturan küçük su tanecikleridir’.

 

 

Haberin etiketleri:

GÜÇSİYAD, Mervettin Tosunlu


Haber okunma sayısı: 4840

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER