HAMO AĞA HUSUMETLİ AİLELERİ BARIŞTIRDI.

05 Kasım 2019 Salı 20:32
hamo-aga-husumetli-aileleri-baristirdi

Diyarbakır’ın Hazro ilçesinde iki aile arasında uzun yıllardan beri yaşanan husumet, bölgemizin kanaat önderlerinden Hamo ağa ünvanıyla bilinen Bismil Ziraat Odası Başkanı Mehmet Arslan ile iş adamı oğlu Tahsin Arslan’ın girişimleriyle barışla sonuçlandı.

 Düzenlenen barış törenine, Diyarbakır ve Bölgemiz’in tanınmış simaları da katıldı.

Mehmetoğlu ve Bulut soyadını taşıyan aileler uzun süre süren husumetlerini, Bismil Ziraat Odası Başkanı Mehmet Arslan (Hamo ağa), iş adamı oğlu Tahsin Arslan ve Diyarbakır’ın tanınan isimlerinin katıldığı bir törenle sona erdirdiler.
Bir düğün salonunda düzenlenen barış törenine Karavil Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Karavil, İş Adamı Mücahit Can, İş Adamı Burhanettin Akyıl, DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, İlimiz ve Bölgemizin muhtelif kentlerinden gelen kanaat önderleri, bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası’na mensup yöneticiler, Bölgemiz İmamları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.Barış törenine, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, kanaat önderleri ile çeşitli meslek gruplarına mensup yetkililer ile muhtelif siyasi partilerin yöneticileri de iştirak etti.


KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ İLE BAŞLADI

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Kur’an Ayetleri, huşu ile dinlenirken, katılımcıların gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi. 
Kur’an tilaveti sonrası, kısa bir konuşma yapan Bismil Ziraat Odası Başkanı Mehmet Arslan, gerek İlimiz ve gerekse Bölgemiz genelinde huzur ve güven ortamının hakim olduğunu ve bu durumun herkesi memnun ettiğini belirterek, ‘Bir husumet yaşandı.
İnşallah, burada bulunan bütün katılımcıların şahitliğinde bu husumet sona eriyor.
Cenab-ı Allah’ın izniyle bu barış daima devam edecek. Hem Bulut ailesi, hem de Mehmetoğlu ailesinin büyükleri buna nezaret edecekler. Bölgemiz, artık bir huzur iklimine ulaştı. Bölgede huzur hakim. İnşallah bu ailelerimiz de bu huzuru devam ettirecekler. Çocuklarımıza huzur ve barış dolu bir dünya miras bırakacağız’ dedi.
MEMLEKETİMİZ İÇİN BU BARIŞ ÖRNEK OLSUN 

Daha sonra söz alan İş adamı Tahsin Arslan da yaptığı açıklamada, ‘Bu husumeti ortadan kaldırdık.
Allah; hayırlarını kabul eylesin. Tabii düşmanlık hiç birimizin istemediği bir durum. Sulhun olduğu, iyi olduğu yerde her daim düşmanlığı ortadan kaldırmak kaldırıp, kardeşlik tohumlarını yaygınlaştırmamız gerekiyor. Memleketimiz için bu barışımız örnek olsun istiyoruz. Artık düşmanlığı geride bırakıyoruz. Bundan böyle birbirimizle dostluk ve huzur içinde yaşayacağız.
İnşallah birlikte ağlayıp birlikte güleceğiz. Allah kabul etsin’ şeklinde konuştu.KARAVİL, CAN VE AKYIL, MEMNUNİYETLERİNİ DİLE GETİRDLİER

Düzenlenen barış töreni sonrası, memnuniyetlerini dile getiren Karavil Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Karavil, İş Adamı Mücahit Can, İş adamı Burhanettin Akyıl, DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, şu görüşleri dile getirdiler:
‘Böylesine anlamlı ve bir o kadar da önemli bir konu dolayısıyla, bir araya gelmekten dolayı çok mutluyuz. Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar Kenti Diyarbakır’ımızın bağrından çıkan evlatları olarak, bu Mukaddes kent için ne yapsak azdır.

Bölgemiz kanaat önderlerinden Hamo Ağa olarak bilinen Bismil İlçemiz Ziraat Odası Başkanı Mehmet Arslan ve oğlu iş adamı Tahsin Arslan’ın girişimleri, takdire şayan.
Ayrıca, teveccüh göstererek barış törenini gerçekleştiren her iki aileye ve Barış törenine katılım gösteren devlet büyüklerimiz, SİAD mensuplarımız, Oda ve Borsa yöneticilerimiz, basınımızın güzide mensupları, ülkemizin muhtelif yerlerinden gelen misafirlerimiz ve kanaat önderlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır’.
 
 
ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

Haberin etiketleri:

HAMO AĞA


Haber okunma sayısı: 6303

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER