Liceliler Taziye evi 5 ayda 6 kez soyuldu

04 Ocak 2019 Cuma 23:31
liceliler-taziye-evi-5-ayda-6-kez-soyuldu

Güneydoğu’nun Barış Elçisi olarak bilinen merhum Hacı Sait Özşanlı’nın yaptırdığı bölgenin ilk taziye evi olan Diyarbakır Sur’daki Liceliler Taziye Evi, 5 ayda 6. kez soyuldu.

 Dernek Başkanı Bari Erkaplan, hayırseverlerin katkılarıyla alınan eşyaların hırsızlar tarafından çalındığına dikkat çekerek, “Artık yeter diyoruz, bu kadar insafsızlık olmaz diyoruz. Emniyete gerekli şikayetlerde bulunduk” dedi.

SÜREKLİ OLARAK HIRSIZLARIN HEDEFİNDE

“Güneydoğu’nun Barış Elçisi “ olarak bilinen merhum Hacı Sait Özşanlı’nın  girişimleriyle 2001 yılında hizmete giren  bölgenin ilk taziye evi olan Diyarbakır Sur’daki Liceliler Taziye Evi, son 5 ayda 6. kez hırsızların hedefi oldu. Son olayda derneğin içinde bulunan ve vatandaşların taziyelerinde kullanılan klimalar dahil değerli eşyaların çoğu çalındı, bir bölümü de tahrip edildi. Güvenlik kameralarına yakalanan hırsızlarla ilgili olarak dernek yönetiminin şikayeti üzerine olay yerine gelen emniyet tarafından inceleme başlatıldı.

“BUNU YAPANLAR İNSAN OLAMAZ”

Taziye evine yönelik hırsızlık girişimlerini “ insafsızlık” olarak değerlendiren Liceliler Derneği Başkanı Bari Erkaplan, alınan tüm önlemlere rağmen yaşanan hırsızlık olayları karşısında ne yapacaklarını şaşırdıklarını söyledi. Erkaplan,”Burası hayırsever vatandaşların katkılarıyla hizmete giren ve hizmet veren bir taziye evi. İçindeki tüm eşyalar da yine hayırseverlerin emeğinin ürünüdür. Maalesef son beş ayda altıncı kez soyuldu. Emniyete gerekli şikayetleri yaptık. Bu kadar insafsızlık olmaz. Bunu yapanlar insan olamaz” dedi.

(Harun AYTULUN’UN ÖZEL HABERİ-TİGRİS HABER)

Haberin etiketleri:

Liceliler Taziye evi


Haber okunma sayısı: 12126

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

DİYARBAKIR - HAVA DURUMU

DIYARBAKIR

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ