MİL SAĞLIK-SEN GENEL KURULU ANKARA SENDİKA MERKEZİNDE TOPLANDI

11 Kasım 2019 Pazartesi 20:00
mil-saglik-sen-genel-kurulu-ankara-sendika-merkezinde-toplandi

ANKARA-Sağlık çalışanlarının sorunlarına kalıcı ve köklü çözümler üretebilmek ve onlara daha iyi hizmetler sağlayabilmek amacıyla, MİL-SEN Konfederasyonu’na bağlı MİL SAĞLIK-SEN Federasyonu’nun 1. Olağan Kongresi, 09.11.2019 tarihinde başkent Ankara’da Kızılay sendika genel merkezinde, delegelerin katılımıyla yapıldı.

 Seçime tek çarşaf liste olarak girilirken, mevcut genel başkan Şenol Gemici. seçim sonrası yeni yönetim kurulunu ve geleceğe yönelik hedeflerini açıkladı.‘HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM’

‘Allah; yar ve yardımcımız olsun’ diyerek sözlerine başlayan Şenol Gemici, duygularını şöyle dile getirdi:
‘Kongremizin sendikamıza ve ülkemize hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbim’den temenni ediyorum. Sendikal çalışmalarımız boyunca, her zaman Emekçi kardeşlerimizin yanında olacağımız, hak, hukuk ve adalet perspektifiyle hareket edeceğimizi belirtmek isterim. Bizler bir aileyiz.
Allah’ın izniyle, sorunları asgariye indireceğiz. El ele, gönül gönüle verip, samimi bir duruş göstereceğiz’.SENDİKAL FAALİYETLERE YENİ BİR PENCERE

Diyarbakır’dan Mil SAĞLIK-SEN'e üst kurul delegesi olarak katılan MİL SAĞLIK-SEN Diyarbakır İl Başkanı Fatma Gökalp ve başkan yardımcısı Ergin Duran, kongre süreci ve önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi hedefledikleri projelerle ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Genel kurulun hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Fatma Gökalp, şunları söyledi: Ergin Duran ile birlikte, genel kurulda Yönetim Kurulu’na seçilmiş olmak, hem bizim açımızdan gurur verici bir durum, hem de İlimiz ve Bölgemizi üst düzeyde temsil edecek olmamızdan dolayı çok faydalar sağlayacak’.Fatma Gökalp şöyle devam etti: ‘MİL SAĞLIK-SEN olarak, ülkemiz genelinde kısa zamanda teşkilatlanarak, 1. Olağan Kongremizi, son derece geniş bir katılımla gerçekleştirdik. Bu vesileyle hem çok yararlı istişareler yaptık, hem de Ankara'ya gelen diğer illerimizdeki kardeşlerimizle de tanışma olanağı bulduk. Evvela şunu belirtmek isterim ki, Sendikamız ve Kongremiz ve yapacağımız çalışmalarımızın ülkemiz ve bütün çalışanlarımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Allah; yar ve yardımcımız olsun. MİL SAĞLIK-SEN Genel Merkezi yönetim kurulunda görevlendirilmek, bizim için ayrı bir gurur vesilesi oldu. Genel Başkanımız sayın Şenol Gemici ve bütün paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Artık, çok daha hassas, kılı kırk yararak yapacağımız çalışmalarla, ülkemizde sağlık sektörüne olabildiğince katkılar sunmaya çalışacağız. Adanmışlık ruhuyla çıktığımız bu yolculukta, düsturumuz hep insan odaklı faydalı projeler üreterek, çocuklarımıza daha iyi bir ülke bırakabilmek olacak. Bir yandan mesleğimizi olabildiğince başarıyla sürdürmeye çalışırken, öte yandan sendikal faaliyetlerimizi de pozitif hedefler doğrultusunda gerçekleştirip, çıtayı hep bir tık daha yukarıya çıkarmaya çalışacağız.KIŞLARI, BAHARA ÇEVİREN KARDELEN ÇİÇEĞİ GİBİ

Elbette ki sağlık çalışanlarımızın sık sık maruz kaldıkları ve çoğu zaman maalesef ölümlere sebebiyet veren şiddet başta olmak üzere, iş sağlığı ve iş güvenliği gibi hayati sorunlara çözüm odaklı bir bakış açısıyla yaklaşacağız.
Manevi, İlkeli ve Liyakatli Sendikacılık Anlayışıyla’ çıktığımız bu kutlu yolculukta, ahlaklı, adaletli ve liyakatli yeni bir kamu düzeni için kolları sıvadık.

Hak ve Adalet arayışı sonuna kadar devam ettirerek, beklenen ve özlemi duyulan sendikacılık şiarıyla, bütün paydaşlarımızla birlikte var gücümüzle gayret sarf edecek, daha iyiye ulaşmanın mücadelesini vereceğiz.
BERABER YÜRÜYECEĞİZ BİZ BU YOLLARDA

Evet işimiz zor. Ama İnandığımız değerler bize durmayı değil, yürümeyi, hatta koşmayı emrediyor. Bizler sayısal çoklukla değil, yüreklerimizin sesiyle yürüyoruz. MİL MEMURSEN  ailesi olarak, koşullar ne olursa olsun, Hak’tan yana olmayı, her ne pahasına olursa olsun, zalimin karşısında susmamayı şiar edindik.
Sendikacılığa güvenin dibe vurduğu şu dönemde, kışları bahara müjdeleyen kardelen çiçeği gibi, bizler de mazlum ve mahsun gönüllere bahar olmaya geliyoruz. MİL-SEN isminin, umudun, güvenin ve heyecanın adı olması için geliyoruz. Sessiz çoğunlukların haykırışı olmak için gayret göstereceğiz. Esen rüzgârlarla savrulan yaprak değil, fırtınalara yön veren kelebeklerin kanat çırpışı olmak istiyoruz.

Sadece kendi üyesine değil, tüm kamu çalışanlarına umut olmak için geliyoruz. Bölmeye değil toparlamaya, kırmaya değil, tamir etmeye geliyoruz. Kamu çalışanlarının hakları korumaya ve sendika olarak bugüne kadar sunulmamış, özlemi duyulan hizmetlerin yapılması için geliyoruz. Ranta ortak olmak için değil, çalışanlarımızın haklarını almak için geliyoruz. Sen-ben kavgasını bitirip, ‘Biz’ olmaya talibiz. Artık durma vakti değil, birlikte yürüme vaktidir. Tüm kamu çalışanlarımızı birlikte çalışmaya ve gayret göstermeye davet ediyoruz.

Sendikamızın İlimiz, Bölgemiz ve tüm ülkemize hayırlara vesile olmasını, Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.Rabbim, hepimize yapacağımız bütün çalışmalarımızda, hak, hukuk ve adalet çerçevesinde projeler üretmeyi ve hayır duaları almayı nasip eylesin’.
Diyarbakır İl başkan yardımcısı Ergin Duran, ise şunları söyledi: ‘Böylesine manevi, İlkeli ve liyakatli bir sendikada görev almak bizler için gurur vesilesidir. Bizleri mutlu eden diğer bir husus, sendikal çalışmalarımızda Türkiye birincisi olmanın haklı gururunu yaşadık. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonraki sendikal çalışmalarımızda da, liyakat şiarına göre hareket ederek, yol haritamızı belirleyeceğiz.
Çalışan arkadaşlarımızın haklarını savunmak için gayret göstereceğiz. Bunun yanı sıra, sağlık çalışanlarının senelerdir yaşadığı sorunların, kalıcı ve köklü çözümlere kavuşabilmesi için mücadele edeceğiz.

Allah’ın izniyle, aşılamayacak engel, üstesinden gelinemeyecek sorun yoktur. Bu şiarla çıktığımız kutlu yolculumuzda, kol kola verip, daha güzel ve mutlu yarınlara ulaşacağız’.
 


ÖZEL HABER:YIULMAZ ACU

Haberin etiketleri:

MİL Sağlık-Sen, Ankara


Haber okunma sayısı: 3159

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER