Özmen’den Miraç Kandili Mesajı

21 Mart 2020 Cumartesi 20:14
ozmenden-mirac-kandili-mesaji

Miraç Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Fırat Özmen, “Müstesna bir gecenin sene-i devriyesini inşallah idrak edeceğiz. Böylesine mukaddes bir gecenin; millet olarak, ülke olarak kenetlenmeye, birlik, beraberlik, huzur ve kardeşlik içinde yaşamaya, aydınlık yarınlara el ele, kol kola ve omuz omuza hep birlikte yürümeye vesile olması, en büyük arzum ve niyazımdır” dedi.

 Ömrümüzü bereketli kılmanın, az zamanda çok ecir kazanıp önemli faziletlere erişebilme yolunun, ecirlerin katbekat katlanacağı bu geceleri ihyadan geçtiğinin unutulmaması gerektiğini vurgulayan,Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı  Fırat Özmen mesajında devamla şu ifadelere yer verdi: “ Mübarek üç ayları idrak ettiğimiz bu günlerde, içinde barındırdığı mübarek gecelerden olan Miraç Gecesine kavuşmanın hazzı, heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. 

 

Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir. Mukaddes bir yolculuğun ve manevi bir yükselişin ifadesi olan Miraç hadisesi, ilahi rahmet ve huzura erişmenin, öncelikle gönül ve ruh temizliğinden ve ahlaki erdemlere yükselişten geçtiğinin de mutlak habercisidir. 

 

 

Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) Efendimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkunu simgeleyen bu gecenin özünde her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakârlık, paylaşma, sorumluluk ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek yüce mertebelere erişmek vardır. 

 

 

 

 

Miraç, bu sebepledir ki; rahmet demektir, bereket demektir. İhsan, lütuf, izzet ve ikram kapılarının tüm inananlar için ardına kadar açılması demektir. Büyük bir bütünün anlamlı bir parçası olduğumuzu anlayarak elimizdeki maddi zenginliği, dilimizdeki güzel söz ve dileği, gönlümüzdeki sevgiyi herkesle paylaşalım. Bu duygu ve düşüncelerle Leyle-i Miracın İslam Âleminin birliği, dirliği ve beraberliğine; insanlığın selameti, huzur, barış ve mutluluğuna vesile olmasını temenni ediyor, Diyarbakırlı hemşerilerime en kalbi duygularımla selam ve muhabbetlerimi iletiyorum.”

 

 

 

Haberin etiketleri:

Fırat Özmen


Haber okunma sayısı: 3992

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER