Soğuk Sütlü Baklava’nın patenti Hacı Baba Pastaneleri’nde

30 Ağustos 2020 Pazar 23:48
soguk-sutlu-baklavanin-patenti-haci-baba-pastanelerinde

Diyarbakır’da 37 yıllık tecrübeyle 20 şube kuran Hacı Baba Pastaneleri Soğuk Sütlü Baklava’nın patentini alarak bir ilke daha imza attı. Sütten yapılan ve yılın 4 mevsiminde tüketilen soğuk sütlü baklava için Hacı Baba Pastaneleri Türk Patent ve Marka Kurumu’na marka tescil belgesi için başvururak patent almayı başardı. Yılda 180 ton üretilen soğuk baklava 2 milyon 400 kişiye ulaşıyor. İşletme sahibi ş adamı Yılmaz Elaldı, soğuk baklavayla bir devrim yaptıklarını dile getirerek, dünyaya yeni bir tat kazandırdıklarını ve bunun da patentini aldıklarını söyledi.

 SOĞUK BAKLAVANIN ÜNÜ DÜNYAYA YAYILDI

 

 1984 yılında, İş adamı Yılmaz Elaldı tarafından kurulan ve her geçen gün, kendisini geliştirerek bugünlere alnının akıyla gelen Hacı Baba Pastaneleri, sektörünün öncü kuruluşu olmaya devam ediyor. 37 yıllık tatlı serüvenlerine 20 şube sığdıran Hacı Baba Pastaneleri ilklerine yenilerini eklemeye devam ediyor.Elaldı, “Son dönemlerde trendini yüksekte tutuğumuz soğuk baklavamızın ünü dünyaya yayıldı. Dünyanın her yerinde soğuk baklava dediğimiz zaman akla biz geliyoruz. Bizde bunu fırsat bilerek Türk Patent ve Marka Kurumu’na marka tescil belgesi için başvururak patent aldık” dedi. FİRMA OLARAK 600’E YAKIN ÇALIŞAN VAR

 Yatırımlarının tamamını Diyarbakır’a yaptıklarını ve bundan da gurur duyduklarını belirten Hacı Baba Pastaneleri İşletmecisi İş adamı Yılmaz Elaldı, ‘Firma olarak dört yüze yakın çalışanlarıyla, kesintisiz hizmet sunduklarını’ belirterek, şunları söyledi: ‘Mukaddes Kentimiz Diyarbakır’a yaptığımız yatırımlarla, istihdama ciddi oranda katkı sağladığımız gibi, ekonomiye de katma değer sağlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.İnsanımız, her şeyin en iyisi ve güzeline layıktır. Bizler için müşteri değil, ‘Misafir’ anlayışı vardır, gelenleri en iyi şekilde karşılayıp, ağırlayıp ve uğurlamak zaten kuruluş felsefelerimizden biridir” dedi.

 

 PANDEMİ SÜRECİNDE TÜM TEDBİRLER ALINMIŞ DURUMDA

Pandemi sürecinde sağlık açısından her türlü tedbiri aldıklarını da belirten Elaldı, “Her sabah dezenfekte ederek başladığımız, her akşam da yine ilaçlı suyla temizleyerek kapattığımız imalathanemizde, ‘temizlik ve hijyen’ olmazsa olmazlarımız arasında yer almakta. Çünkü gıda işi hassas bir iştir, ihmale ve ertelemeye gelmez. İnsanlar bize güveniyorlar, bu güvene layık olmak için var gücümüzle çalışıyoruz.Tesisimizde, tam kırk çeşit ürünün imalatını yapmaktayız. Yılların tecrübesine sahip ustalarımızın ürettiği nefis ve günlük taze ürünlerimizi, deneyimli ve güler yüzlü personelimizle servis yapmaktayız. Fiyatlarımız son derece makul olup, herkese ve herkese uygun ürünlerimiz bulunmakta. Diyarbakır’ın dört bir yanında bulunan şubelerimizle, kaliteli ve kesintisiz hizmet sunmanın, haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

 

 ÖZEL HABER:YILMAZ ACU

Haberin etiketleri:

Hacı Baba Pastaneleri


Haber okunma sayısı: 3590

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

DİYARBAKIR - HAVA DURUMU

DIYARBAKIR

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ