ÜNÜ SINIRLARI AŞAN,KADAYIFÇI SITKI USTA’NIN ,YARIM ASIRLIK TATLI YOLCULUĞU

11 Ağustos 2020 Salı 22:36
unu-sinirlari-asankadayifci-sitki-ustanin-yarim-asirlik-tatli-yolculugu

Tatlı deyince ilk akla gelen, Ankara ve Diyarbakır'da senelerdir hizmet veren, 1968 yılından bugüne, damak tadına hitap eden, hep daha güzeli hedefleyerek, yarım Asırdır sağlıklı ve doğal lezzetler sunan Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Altunbay, sektörünün öncü kurumu olmuş durumda.

 Öylesine ki, hem Diyarbakır ve hem de Ankara Çukurambar’da bulunan şubelerine ülkemizin yanı sıra, bir çok farklı ülkeden gelen turistler, Kadayıfçı Sıtkı Usta ve maharetli ekibinin hünerli elleriyle hazırladıkları tatlılara hayran kalıyorlar.

SEKTÖRÜNE DAMGA VURAN MARKA

Diyarbakır ve Ankara’dan ünü ülkemize ve dünyaya yayılmış olan markası Kadayıfçı Sıtkı Usta’nın leziz künefe ve burma kadayıflarına, Birleşmiş Milletler (BM) ve Rusya başta olmak üzere, bir çok ülkenin başbakan, cumhurbaşkanı veya devlet başkanlarından özel siparişler geliyor. Yabancı ülkelerden gelen bu siparişleri temin edilip gönderildikten sonra, olumlu geri dönüşler oluyor. Özenle hazırlanan, leziz künefe ve burma kadayıflar, sınırları aşarak birçok farklı ülkeden siparişler alıyor.

ANKARA ŞUBESİNE, DÜNYANIN HER YERİNDEN SİPARİŞ YAĞIYOR

Açıklamalarda bulunan Kadayıfçı Sıtkı Usta, şunları söyledi: ‘İlk günkü şevk ve heyecanla, halkımızın damak tadına hitap eden, hep daha güzeli hedefleyen kadayıf ve künefelerimizle, 52 yıldır, sağlıklı ve doğal lezzetler sunmakta. Diyarbakır’da tek şubeyle çıktığımız bu yolculukta, kentimizin yanı sıra başkentimiz Ankara’da, hizmet ağımızı oldukça genişlettik.‘Olmazsa Olmazlarımız’ arasında yer alan hep taze, hijyenik ve doğal ürünlerle, misafirlerimize en iyi hizmeti sunuyoruz. Bu tatlı yolculuğumuzda, kaliteyi hep ön planda tutarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Özellikle künefe ve burma kadayıflarımıza, bir çok ülkenin en üst düzey yöneticilerinden özel siparişler geliyor. Kadayıf, künefe, baklava, dondurma ve tüm ürünlerimizde parolamız, kalite, hijyen, temizlik ve lezzet. Diyabet hastaları için yaptığımız özel tatlılarımız çok beğenildi. Böylelikle diyabet hastalarımız, herhangi bir sağlık sorunu yaşamadan, enfes tatlılarımızdan yiyebiliyorlar. Bunun yanı sıra, yine kendi ürünümüz olan soğuk baklavada patent alarak, sektörde bir ilke daha imza atmanın gururunu yaşıyoruz.Yine Ankara’da, Bakanlıklar, Siyasi partiler, TBMM Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı makamına kadar, Sıtkı Usta ürünleri tercih edilmekte. Ev yapımı tadındaki ürünlerimiz, çok beğenilmekte. Yüzde yüz kepekli esmer sert buğday unundan yapılmakta olan, firmamıza özel ürünlerimiz, doğal ve sağlıklı pancar şerbetinden üretilmekte.Aldığımız olumlu geri dönüşler bizi çok mutlu etti. Ülkemizin tanıtımına sektörümüzle katkı bulunmak da, ayrı bir mutluluk kaynağı bizim için. Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde, kalitesi, tadı ve doğal ürünleriyle, tatlı sektörünün göz bebeği oldu. İşletmemize gelenleri müşteri değil, ‘Misafirimiz’ olarak görüyor, karşılama, ağırlama ve uğurlamada, geleneksel konuk severliğimizin en güzel örneklerini sunuyoruz. Sektörün en tecrübeli usta kadrosu ve güler yüzlü personelimizle, en iyi şekilde hizmet sağlıyoruz. Şubelerimizde istihdama katkı sağladığımız gibi, ekonomiye de katma değer katıyoruz.Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül, beraberindeki heyetle, Çukurambar Şubemize teşrif ederek, bizi onurlandırdı. Hem güzel sohbetlerinden faydalandık, hem nefis speciallerimizden ikram ettik. Sıtkı Usta ailesi olarak, Sayın Bakanımız ve onun şahsında bütün Adalet Bakanlığımız mensuplarına şükranlarımızı sunarız.BAKAN PAKDEMİRLİ’NİN DANIŞMANINDAN KİTAP HEDİYESİ


Bunun yanı sıra, Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin danışmanı, Doç. Dr. Zülfikar Bayraktar, işletmemizi ziyaret ederek bizleri onurlandırdı.

Ayrıca, Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’nin imzasını taşıyan ‘Türkiye’de Geçmişten Günümüze Tarım Politikaları ve Ekonomisi’ Adlı kitabı da, Sıtkı Usta Ailesi ve tüm çalışanları Adına, İbrahim Altunbay’a hediye eden Sayın Doç. Dr. Bayraktar, bu zor günlerde vatandaşlarımıza 7/24 hizmet sunan Kadayıfçı Sıtkı Usta çalışanlarımıza teşekkür etti. Bizler de Sıtkı Usta Ailesi olarak, bu nazik ve samimi ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyor ve devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarına çalışmalarında başarılar diliyoruz’.
AHMET MARANKİ, LEZZETLİ ÜRÜNLERE HAYRAN KALDI

Türkiye’nin ’Lokman hekimi’ ve ’bitkilerin efendisi’ olarak anılan Prof. Dr. Ahmet Maranki, kadayıfçı Sıtkı ustayı ziyaret ederek, tatlıların sağlıklı ve doğal olması nedeni ile kendilerine teşekkür etti.Sağlıklı yaşam uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki, tatlılarıyla ünlü kadayıfçı Sıtkı ustayı ziyaretinden, bir hayli memnun kaldı. Kendisine kram edilen tatlıları tadan Prof. Dr. Ahmet Maranki, ürünlerin sağlıklı ve doğal olması nedeni ile yetkililere teşekkür etti. Prof. Dr. Maranki, “Sıtkı ustanın tatlıları yüzde yüz doğal. Zaten benim yıllardır üzerinde durduğum ve anlatmaya çalıştığım konu, olabildiğince doğal beslenmeye çalışmamız. Bu nedenle Sıtkı usta ve ekibinin sevgisini de katarak, tamamen doğal ürünlerle hazırlanan tatlıları, gönül rahatlığıyla yiyebiliriz. Glikoz tatlandırıcı ve kimyasal bir malzeme kullanılmıyor. İşini severek, özenle ve büyük bir gayretle yapmak, insanlara dürüst olmak şüphesiz erdemdir” dedi.
HEM LEZZETLİ, HEM DE ŞİFA DEPOSU ZAZA ÇAYI ÇOK BEĞENİLDİ

Birbirinden leziz ürünleriyle sektöründe rakipsiz olan Kadayıfçı Sıtkı Usta, kendi ürünü olan ve tamamen doğal ürünlerden oluşan Zaza Çayını üreterek, profesyonel hizmet anlayışına yeni bir boyut kazandırdı. Tamamen doğal ürünlerden yapılan Zaza Çayının, şifa deposu olduğu kadar, enfes bir lezzete sahip olduğunu belirten Sıtkı Usta, şunları söyledi: ‘Nanegiller familyasından olan ve Güneydoğu’da Yarpuz dediğimiz yabani nane bitkisi ile, nane ve limon bulunan çay, içtikçe ağızda hoş bir tat bırakıyor.
Yarpuz; 10-30 cm boylanabilen, dayanıklı bir bitkidir. Gövdesi ve yaprakları tüylüdür. Yaprakları kısa saplı olup, oval şekildedir. Çiçekleri morumsu ve pembe renginde olan yarpuzun, hemen yayılan güzel kokusu, çaya ayrı bir özellik katıyor.Yarpuzun insan vücuduna olan bir çok faydası, antik çağlardan beri bilinmekte ve araştırılmakta. Kalbi güçlendirip, midenin çalışmasını düzenlemesi, bağırsak sistemini temizlemesi, kan ve hastalıklarını tedavi etmesiyle ünlü olan yarpuz, tarihin ilk çağlarından beri, tüketilmekte. Doğal antibiyotik olan Zaza Çayı, Romatoid Artrit yani halk arasında iltihaplı ekrem romatizması, genelde çocuklarda görülen Henoch–Schönlein Purpurası, yani kılcal damar iltihaplanması gibi ağır hastalıklarda tedaviyi desteklediği kanıtlanmıştır. Aynı zamanda yarpuzun sakinleştirici etkisinin antidepresan gibi vücuda işlediği kaçınılmazdır. Taş düşürmede, idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde doğal antibiyotik görevi görüyor. Kılcal damar iltihaplanması gibi ağır hastalıklarda tedaviyi desteklediği kanıtlanmış olan yarpuz, vücudun bağışıklık sistemini de güçlendirmekte.
Yarpuzun ilk defa kullanılarak çay şeklinde sunulmasını sağladık. Kendi üretimimiz olan Zaza Çayının isim babası olup, patentini de alarak, vatandaşların beğenisine sunmuş durumda. Kokusu, tadı ve vücuda birçok yönden olumlu katkılar sağlayan, Diyarbakır ve Ankara’da bulunan şubelerimizde, vatandaşlara ikram ettiğimiz Zaza Çayını içenler bir hayli memnun kalırken, önümüzdeki günlerde seri üretimine geçerek, bütün Türkiye geneline ulaştırmayı hedefliyoruz’.
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA İLK DESTEK SITKI USTADAN GELDİ

Örnek bir çalışmayı daha gerçekleştirerek, gönülleri fetheden Kadayıfçı Sıtkı Usta ailesi, korona virüs ile, cansiperane bir mücadele örneği sergileyen sağlık çalışanlarına jest yaparak, tatlı ve çiğköfte ikram ettiler. Azim ve gayretle çalışan sağlık çalışanlarının, alkışı hak ettiklerini belirten Sıtkı Usta, ‘Ankara ve Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanemizde doktorlar ve sağlık çalışanlarımıza aynı şekilde ikramlarda bulunduk.Bunun yanı sıra, köylerdeki okullarda Öğrenim gören, yaklaşık on bin öğrenciye tatlı ve çiğköfte ikramında bulunduk. Sektörünün duayen isimlerinden olan çiğköfteci Hacı Siraç Tinte’nin oğlu Ömer Tinte ile beraber, hem okullara ve hem de sağlık çalışanlarına çiğköfte ikramı ve tatlı ikramını beraber yaptık. Yarınlarımızı inşa edecek çocuklarımıza, önümüzdeki süreçte de böyle jestler yapmaya devam edeceğiz.

Allah’ın izniyle, bu zorlu günleri de en kısa zamanda atlatacak ve yeniden sağlıklı, huzurlu günlerimize ulus olarak kavuşacağız’.
ALO PAKET SERVİSİ İLE. LEZZET EVLERE TAŞINDI

Bunun yanı sıra, koronavirüs tehlikesine karşı, ‘Evlere Servis’ hizmeti yaparak, lezzeti hanelere taşıyan Sıtkı Usta, lezzeti ve kalitesi onaylı tatlılar, ‘Alo Paket’ servisiyle müşterilerinin evlerine ulaştırıldı.

Diyarbakır’da Yenişehir Ofis semtinde iki, Çamlıca’da bir, Kayapınar Diclekent’te iki ve yeni Havaalanı yolunda bir olmak üzere, toplam 6 şubesi ve Ankara Çukurambar’da ki şubesiyle, senelerdir hizmet sunan Kadayıfçı Sıtkı Usta, koronavirüs nedeniyle, evlerinden çıkamayan müşterilerinin evine, lezzet servisi yaptı. Vatandaşların evlerinden çıkamadıkları için, bulaşıcı pandemi sürecinde, tatlı yiyemediklerini belirten Kadayıfçı Sıtkı Altunbay, ‘Evlerinden çıkamayan vatandaşlarımızın herhangi bir tehlikeye maruz kalmalarını önlemek için, son derece sıhhi ve hijyenik ortamda hazırladığımız tatlılarımızı, adrese teslim yaptık. Gerek telefon ve gerekse online verilen siparişleri, özel tasarımlı kutularımızda, hijyenik ve dezenfekte edilmiş mutfağımızda hazırlayarak, vatandaşlarımıza ulaştırdık.Aldığımız tepkiler son derece olumlu oldu. Sıtkı Usta Ailesinin bir parçası olan müşterilerimizin bu şekilde, istedikleri tatlı çeşitlerini evlerine ulaştırarak, ürünlerimizden yemelerini sağladık. Böylelikle vatandaşlarımız, evlerinden çıkmaya gerek kalmadan, ‘Alo Paket’ servisiyle, bir telefonla istedikleri siparişler evlerine ulaştırıldı’.Doğal besinlerden ürettiği, hijyen ve tat bakımından rakipsiz ürünleriyle, dünya liderlerinin bile beğenisini kazanan Kadayıfçı Sıtkı Usta, senelerdir mesleği ve esnaflığı öğretip yetiştirdiği düzinelerce ustayla, ülkemizin bir çok vilayetine de bu lezzetin ulaşmasında en önemli rolü oynadı. Ankara Çukurambar’da bulunan geniş ve kullanışlı işletmesinde, aileye özel salonuyla hizmet sunan Kadayıfçı Sıtkı Ustanın müdavimleri arasında, kulüp başkanları, teknik direktörler, sporcular, iş dünyasının tanınmış simaları, sanatçılar ve muhtelif meslek gruplarına mensup yöneticiler de yer alıyor.
Kalitesi onaylı ürünlerini, deneyimli ve güler yüzlü personeli eşliğinde, servis yapan Kadayıfçı Sıtkı Usta, özellikle pandemiye karşı her gün temizlik ve dezenfektan çalışmalarını itinayla yaparak, bu yönüyle de örnek teşkil etti.


YILIN EN İYİ TATLI ÖDÜLÜ KADAYIFÇI SITKI USTAYA VERİLDİ

Kadayıfçı Sıtkı Ustaya, ‘Yılın En İyi Tatlıcı Ödülü’ verilerek, sektörünün en başarılı firması olduğu bir kez daha tescillenmiş oldu. Meya Ajans tarafından ikincisi düzenlenen Diyarbakır'ın enleri 'Altın Toprak' ödül töreninde, Diyarbakır'ın en iyi ‘tatlı-pasta’ ödülüne Sıtkı Usta layık görüldü. En iyi, en sağlıklı, kaliteli ve nefis tatlar üreten Sıtkı Usta, sektörünün öncü kuruluşu olarak, hizmet yolculuğuna devam etmekte.
TAKDİRE ŞAYAN DAVRANIŞ

Kadayıfçı Sıtkı Altunbay, dünyayı kasıp kavuran, zorlu bulaşıcı pandemi sürecinde, başkent Ankara’da bulunan ve 14 günlük karantina süresini yurdumuzda geçiren misafirlerimize, Ramazan Ayında iftarda sürpriz çiğ köfte ikramı yaparak, vatandaşlarımızın haklı takdirine mazhar oldu.
Açıklamalarda bulunan Kadayıfçı Sıtkı Usta firması yetkilisi Süleyman Altunbay, şunları söyledi:‘Dünyada etkili olan koronavirüs bulaşıcı pandemi (KOVİD 19) dolayısıyla, hepimiz zorlu bir süreç yaşadık. Bu zorlu süreçte devletimizin tüm kurumları, seferberlik anlayışıyla, halkımızın bu zorlu süreci atlatabilmesi noktasında, var gücüyle mücadele etmekte. Bizler de Kadayıfçı Sıtkı Usta Ailesi olarak, okyanusta damla misali de olsa katkımız olsun diyerek, bu hayır kervanında yer almak istedik.14 günlük karantina sürecini yurdumuzda geçiren misafirlerimize moral takviyesi olması hasebiyle, iftar öncesi çiğköfte ikramında bulunduk. Ankara Gölbaşı’nda bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Kız Meslek Lisesi binasında kalan ve pandemi dolayısıyla, karantina alında kalan vatandaşlarımıza, yönelik yaptığımız bu jest, onları bir hayli duygulandırdı ve mutlu etti.
Hem hatırlanmaları, hem de birbirimize destek olup moral motivasyon sağlama noktasında, daha önce de yaptığımız sürpriz jestlerimizi bu kez, karantina sürecinde bulunan vatandaşlarımıza yaptık. Devletimizin tüm kurumları, yurt dışından vatanımıza getirilen on binlerce vatandaşımıza, bu sürecinden başından itibaren kapısını açıp, misafirperverlik örneği verdi. Bizler de sektörünün duayen firması ve her alanda ilkleri gerçekleştiren Kadayıfçı Sıtkı Usta ailesi olarak, önümüzdeki süreçte de, vatandaşlarımıza moral ve motivasyon noktasında, benzer etkinlikler gerçekleştirmeye devam edeceğiz’.
Karantina süreci boyunca dışarı çıkamayan vatandaşlar ise, Kadayıfçı Sıtkı Ustanın yaptığı jest karşısında bir hayli memnun kaldılar.Firmanın ünvanını zaten daha önceden yurt dışında sık sık duyduklarını belirten vatandaşlar, görüşlerini şöyle dile getirdiler: ‘Öncelikle Kadayıfçı Sıtkı Altunbay olmak üzere, tüm firma mensuplarına teşekkür ediyoruz. Rahmet ayı olan Ramazanı Şerif Ayında yapılan böyle jestler ise daha bir anlam kazanıyor. Bizi ziyaret edip, hal hatırımızı sorarak, iftar sofralarımıza çiğköfte ikram etmeleri, takdire şayan bir davranış. On Bir Ayın Sultanı Şehri Ramazan’da, toplumsal dayanışma ve kardeşliğin en güzel örneklerini, millet olarak verdik.
Allah’ın izniyle, bu zorlu günleri de en kısa zamanda atlatacak ve yeniden sağlıklı, mutlu ve huzurlu günlerimize olarak kavuşacağız’.


KADAYIFÇI SITKI USTA, YENİ DÖNEME HAZIR

Sağlıklı ve doğal lezzetler sunan Sıtkı Altunbay,  1 Haziran itibarıyla başlayacak olan yeni dönem için hazırlıklarını tamamladı.
Dünyayı etkisi altına alan, yüzbinlerce insanın hayatını kaybettiği, milyonlarca insanın ise yoğun bakım ünitelerinde tedavi gördüğü bulaşıcı pandemi (KOVİD 19) dolayısıyla, tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de bir dizi önlemler alınmıştı. Yaklaşık iki aydan bu yana uygulanan sokağa çıkma yasakları ile beraber, şehirler arası seyahat yolculuğunun zorunlu haller dışında iptal edildiği, okullarda eğitime ara verildiği, kreşler, kuaför salonları, restoranlar, kafeler, kahvehaneler ve spor salonlarının kapatıldığı ülkemizde, 1 Haziran tarihi itibarıyla, kademeli olarak normalleşme süreci başladı. Bu süre zarfında, çalışmalarını ‘Alo Paket’ servisiyle, tadına doyum olmayan ürünlerini müşterilerinin evlerine ulaştıran Kadayıfçı Sıtkı Usta ve ekibi, yeni süreç öncesi tüm hazırlıklarını tamamladı.Açıklamalarda bulunan Kadayıfçı Sıtkı Altunbay, şunları söyledi: ‘Dünyayı etkisi altına alan pandemi dolayısıyla, ‘Evlere Servis’ hizmeti yaparak, lezzeti hanelere taşıdık. ‘Alo Paket’ servisiyle tatlılarımızı, vatandaşlarımızın evlerine ulaştırıp, olası bir risk ihtimalini engellemiş olduk’.

Diyarbakır’da Yenişehir Ofis semtinde iki, Çamlıca’da bir, Kayapınar Diclekent’te iki ve yeni Havaalanı yolunda bir olmak üzere, toplam 6 şubesi ve Ankara Çukurambar’da ki şubesiyle, senelerdir hizmet sunan Sıtkı Usta, pandemi nedeniyle, evlerinden çıkamayan müşterilerinin herhangi bir tehlikeye maruz kalmalarını önlemek için, hijyenik ortamda hazırladıkları tatlıları, adrese teslim yaparak, hizmetlerimize bu şekilde devam ettiklerini belirterek, şöyle devam etti:

‘Gerek telefon ve gerekse online verilen siparişleri, özel tasarımlı kutularımızda, hijyenik ve dezenfekte edilmiş mutfağımızda hazırlayarak, vatandaşlarımıza ulaştırdık. Yeni dönemde yine sipariş vermek isteyen vatandaşlarımız, Ankara’da 0312 221 22 21, Diyarbakır’da ise, 0412 236 21 21 numaralı telefonlardan veya ‘www.sitkiusta.com.tr’ web adresimizden, online olarak verebilirler’.

1 Haziran tarihi itibariyle, yeni dönemde, bulaşıcı pandemiye karşı tüm Sağlık tedbirlerini alarak, çalışmalarımıza bu şekilde devam etmekteyiz. İşletmemizde, sosyal mesafe, temizlik ve hijyen kurallarına azami ölçüde riayet ediyoruz’.

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı her kademede uyulacak kuralların yanı sıra, masa ve oturma düzenine dair bütün düzenlemeler için gerekli hazırlıkların yapıldığını belirten Sıtkı Usta, 'Yeni Normal Dönem’de, neler yapıldığını şöyle sıraladı: ‘Hem kendi çalışanlarımız ve hem de ailemizin parçası olan müşterilerimizin can sağlığı açısından, Sağlık Bakanlığımızca belirtilen gerekli tüm hazırlıklarımızı yaptık.


MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK ‘OLMAZSA OLMAZLARIMIZDAN’

Misafirlerimize, tesislerimize girişte temassız ateş ölçümü uygulamaktayız. 38 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde, misafir işletmeye alınmayarak, sağlık kuruluşuna başvurması sağlanıyor. Tesislerimizin girişlerinde el antiseptiği olacak ve misafirlerimiz, ellerini antiseptikle temizledikten sonra giriş yapmaktalar. Maskesiz olanlar içeri alınmıyor. Misafirin yanında yoksa verilmek üzere bulundurduğumuz maske veriyoruz. Servis yapılan masalar arası mesafe, her yönden 1,5 metre olacak şekilde düzenlendi. Her masada el antiseptiği veya kolonya mevcut. Mümkün olduğunca, temassız ödeme alıyoruz, temaslı post cihazı kullanılması halinde ise, her kullanımdan sonra cihazın silinerek temizlik ve dezenfeksiyonu yapılmakta. Tüm işletmelerimizde çalışan arkadaşlarımızın düzenli sağlık kontrolü yapılmakta.Ayrıca, personellerimize COVID-19 konusunda ve hijyen ile ilgili gerekli bilgi ve Eğitim sağladık. Çalışanlarımız işletmeye girişlerinde temassız ateş ölçümü yapılıyor. Yine bu kapsamda, çalışanlarımızın soyunma-duş ve ortak yemek yeme, dinlenme alanları sosyal mesafe koşullarına uygun olarak düzenlendi.
‘Önce Sağlık’ şiarıyla, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da ‘Lezzet’ yolculuğumuza devam edeceğiz’.

Haberin etiketleri:

Sıtkı Usta


Haber okunma sayısı: 4192

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER