bayram

TEK MARKET ALIŞVERİŞ MERKEZİ,GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

10 Kasım 2013 Pazar 07:52
tek-market-alisveris-merkezigorkemli-bir-torenle-hizmete-acildi

D.BAKIR- Her geçen gün büyüyen ve gelişen Diyarbakır’da, bu gelişmeye paralel olarak her geçen gün yeni istihdam alanları hizmete açılıyor.

Özellikle barış sürecinin başlamasıyla birlikte, yatırımların artmaya başladığı Diyarbakır’da, yeni bir market daha kapılarını açtı.

Merkez Yenişehir İlçesi Ofis semtinde kooperatifler mahallesi Rızvan Ağa caddesinde hizmete açılan Tek Market Alışveriş Merkezi’nin açılışına, oldukça kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

İşadamı Mustafa Tek’in yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Tek Market’in Açılışına, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar,MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı Şahabettin Aykut, Tat Makarna Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Memiş, MES Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Zamur, Armina Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özteksal, Gıda Toptancılar Sitesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Şahmar Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şah Akdağ, Ulu Cami İmamı Mehmet Emin Mülayim, İş Adamı Güneydoğu Ekspress Gazetesi Yönetim kurulu Başkanı Muzaffer Arık ,iş adamı Osman Adıgüzel ve Derman Baba Yetiş Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yılmaz Acu kamu kurum ve kuruluşlarına mensup amir ve yöneticiler, SİAD Başkan ve Yöneticileri, STK Başkanları, ve bir çok davetli katıldı.

Açılış sonrası davetlilere çiğköfte, kuru pasta ve içecekler ikram edildi.
 

 

AÇILIŞI TİCARET ODASI BAŞKANI AHMET SAYAR YAPTI

Görkemli Açılışı ,Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar’yaptı Bir konuşma yapan Sayar şunlar söyledi, Diyarbakır ilimizin her geçen gün büyüyerek, gelişmesi hepimizi memnun ediyor. Özelikle yerel marketlerin daha fazla söz sahibi olması ve sayılarının artması için hepimizin üzerine düşeni yapması gerektiği kanaatindeyim.

Açılışını yaptığımız Tek Market Alışveriş Merkezinin, hepimize hayırlı olmasını diliyorum’ dedi.

Tek Market Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tek ise, yaptığı kısa konuşmada, ‘Diyarbakır’da yerel marketçilikte yeni bir bakış ve vizyon ile sektörde hizmet etmek amacıyla yola çıkmış durumdayız.

Amacımız, maksimum kaliteyi, olabildiğince asgari fiyatlarla vatandaşlarımızla buluşturmak. Yerel marketçiliğin gelişmesi aynı zamanda işsizliğe de çözüm olacaktır. Meslektaşlarımızla birlikte, yerel marketçiliği el ele vererek, geliştirmek amacındayız.

Ayrıca yerelde üretimi yapılan ürünleri satışa sunarak, bu tarz imalat yapan firmaların ayakta kalabilmesi ve sayılarının artmasını sağlamak düşüncesindeyiz.

Vatandaşlarımızla beraber, yerelde üretilen ve yerel marketlerde satışa sunulan ürünleri desteklersek, hem kentimiz ekonomisine katma değer sağlamış oluruz, hem de işsizliğe bir nebze de olsa çözüm üretmiş oluruz.

Barış sürecinin devam ettiği şu günlerde, sürecin meyvelerini kent ve bölge halkı olarak aldığımız düşüncesindeyim. Şu an yirmiye yakın personelimiz ile halkımıza hizmet veriyoruz.

İnanıyorum ki, yerel üretici firmalar ve yerel marketler desteklenirse, bu sayılar çığ gibi artar ve kentimiz insanı, bu durumdan büyük fayda sağlar, Halkımıza hizmet bizim için bir onurdur’.
Haber okunma sayısı: 6454

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

DİYARBAKIR - HAVA DURUMU

DIYARBAKIR

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ