ABAY VE DİREK AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

24 Şubat 2015 Salı 00:10
-abay-ve-direk-ailelerinin-mutlu-gunu

D.BAKIR- Abay ve Direk Aileleri, önceki gün yapılan ve oldukça kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı nişan töreniyle hayatlarının en mutlu günlerinden birini yaşadılar.

Abay ailesinin yakışıklı ferdi Emrah Abay ile Direk ailesinin biricik kızı Nevin Direk’in nişanı dillere destan bir törenle yapıldı.

Önceki Akşam Kaplan Düğün Manalyo salonunda yapılan nişan törenine, muhtelif siyasi partilerin başkan ve yöneticileri, sendikacılar, İş Adamları, tıp ve hukuk camiasının tanınmış simaları ve oldukça kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren nişan törenine katılan davetliler, unutulmaz bir gece yaşarken, mahalli sanatçıların söylediği birbirinden güzel Türkçe ve Kürtçe parçalara eşlik etmeyi de ihmal etmediler.

Alkışlarla sahneye çıkan Damat Emrah Abay ve Nevin Direk dans ederken, genç çifti dolar yağmuruna tuttular davetliler de, sahneye çıkarak genç çifti yalnız bırakmadılar.

Misafirlerini kapıda karşılayan damadın babası Diyarbakır’ın tanınan ve sevilen iş adamlarından Remzi Abay ile, gelinin babası İbrahim Direk, gece boyunca sık sık konuklarının masalarına giderek örnek bir ev sahipliği sergilediler.

Gecenin bitiminde yine konuklarını beraber uğurlayan Remzi Abay ve İbrahim  Direk’in mutluluklarına tüm davetliler ve iki ailenin yakınları da eşlik ettiler.

 

DAVETLİLER UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADILAR

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski başhekimi Prof. Dr. Yusuf Yağmur, Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, Asif Diyarbakır İl başkanı Süleyman Koyun, Dr. Remzi Damar, Altın gold firmasından Sezai Manga, E tipi kapalı cezaevi bina sorumlusu Cengiz Polat, Bingöl Solhan eski belediye başkanı Abdurrahman Yıldırım, İş Adamı Şemsettin Turgut, İş Adamı İbrahim Sirek,  Barış Plak işletmecisi Şeyhmus İlgin, Diyarbakır Vestel bayi yetkilisi Ali Merdan, Av. Zafer Gür, mahalli sanatçılar Dilber Ay’ın oğlu Cemo Can, Burhan Genç ile Erol Babacan, Emniyet Müdürlüğü personelleri, Dermanbaba Lakaplı Kurtlar vadisi hakimi rolünde oynayan Yardımsever Yılmaz Acu ve muhtelif sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, ASİF İlçe başkanları ve Diyarbakır’ın yanı sıra muhtelif kentlerden gelen kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

REMZİ ABAY: ‘BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYAN TÜM DOSTLARIMIZA MİNNETTARIZ’

Oldukça güzel geçen nişan töreni sonrasında mutluluğu gözlerinden okunan damadın babası İş adamı Remzi Abay şunları söyledi:

‘Gerek Diyarbakır ve Bölgemizden ve gerekse ülkemizin muhtelif kentlerinden gelerek bizleri bu mutlu gecemizde yalnız bırakmayan, mutluluğumuza ortak olan tüm akraba, dost ve davetlilere teşekkür ediyorum. Darısı bütün bekarların başına.

Allah razı olsun, sağ olsunlar gecenin sonuna kadar bizlere eşlik ettiler’.

 

MAHALLİ SANATÇILAR, DAVETLİLERİ COŞTURDULAR

Yüzüklerini prof. Dr. Yusuf Yağmur ile Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen’in taktığı genç çiftin mutlulukları ise gözlerinden okunuyordu.

Mahalli sanatçılar Dilber Ay’ın oğlu Cemo Can ile Burhan Genç’in birbirinden güzel parçaları eşliğinde müziğe ve eğlenceye doyan davetliler, gecenin sonunda genç çifti kutlayarak bir ömür boyu mutluluklar dilediler.

Hayatlarını birleştirme yolunda ilk adımlarını atan Emrah Abay ile Nevin Direk’i kutluyor, genç çiftimize bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.
Haber okunma sayısı: 40951

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER