NCİTY Alışveriş Merkezi’nde Diyarbakır’da Erkan Petekkaya rüzgarı.

15 Mart 2015 Pazar 02:22
-ncity-alisveris-merkezinde-diyarbakirda-erkan-petekkaya-ruzgari

D.BAKIR- Diyarbakırlı ünlü sinema sanatçısı Erkan Petekkaya, son filmi olan ‘Yeni Dünya’yı, Diyarbakır’da sanat dostlarıyla izledi.

Altı martta vizyona giren ve sinemaseverlerin büyük beğenisini kazanan ‘Yeni Dünya’ filminin özel gösterimi için filmde rol alan sanatçı arkadaşlarıyla beraber Diyarbakır’a adeta çıkarma yapan Erkan Petekka’ya vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler.

Diyarbakır merkez bağlar İlçesinde bulunan NCİTY Alışveriş Merkezi’nde bulunan Avşar Sinemalarında yapılan özel gösterime, Erkan Petekkaya’nın yanı sıra, oyuncular Şükran Ovalı ve Down sendromlu Soner Erzincanlı ile Cenan Çamyurdu da katıldılar.

Filmin senaristi ve yönetmeni Caner Erzincan ve yapımcılığını üstlenen Can Ahmet Gürakın’ın da katıldığı özel gösterime, Diyarbakırlı sinemaseverlerin yanı sıra, çevre il ve ilçelerden de oldukça kalabalık bir vatandaş kitlesi katıldı.

NCITY Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu başkanı ve aynı zamanda Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Halit Aydın tarafından karşılanan Erkan Petekkaya ve beraberindekiler, yoğun ilgi ile karşılandılar.

Vatandaşların fotoğraf çekme yarışına girdiği Erken Petekkaya ve dizideki rol arkadaşları daha sonra sevgi gösterileri altında, NCITY Alışveriş Merkezinde bulunan Avşar sinemalarına geldiler.

 

DİYARBAKIRSPOR FORMASI HEDİYE EDİLDİ

Diyarbakır’a bir kez daha gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Erkan Petekkaya, duygularını şöyle dile getirdi:

‘Bugüne kadar bağrından sayısız fikir ve bilim insanı ve sanatçı çıkaran mukaddes kent Diyarbakır’a bu vesileyle bir kez daha gelmek beni çok mutlu etti. Ekip Arkadaşlarımla beraber, medeniyetler beşiği tarihin canlı tanığı Diyarbakır’da böylesine cıvıl cıvıl ve yüreği sevgi dolu insanlarla birlikte olmak, film izlemek, kültürel ve sanatsal faaliyetleri yürütmek, tarifi imkânsız bir mutluluk veriyor bana.

Filmde beraber rol Aldığım arkadaşlarım da, daha önce muhtelif defalar geldikleri Diyarbakır’da olmaktan dolayı mutlular. Bizleri bağrına basan, sevgilerini, ilgilerini eksik etmeyen hemşehrilerime ne kadar teşekkür etsem azdır’.

Avşar sinemalarında sanatçı arkadaşlarıyla beraber yoğun ilgi gören ve sevgi gösteriyle karşılanan Erkan Petekkaya’ya Diyarbakırspor forması hediye edildi.

Formayı giyen Erkan Petekkaya, teşekkür ederek, Diyarbakırspor’a başarılar diledi.

 

SANATA VE SANATÇIYA OLAN DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

NCITY Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu başkanı ve aynı zamanda Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı İş adamı Halit Aydın ise, şunları söyledi:

‘NCITY Alışveriş Merkezi olarak hizmete girdiğimiz günden bu yana, hep sanata ve sanatçıya destek olmaya çalıştık. Bugüne yine kentimizin bağrından çıkmış, nadide bir sanatçı kardeşimizi daha ağırladık. Gerek kendisine ve gerekse beraberinde gelen sanatçı, yönetmen ve yapımcı arkadaşlarına geleneksel misafirperverliğimizin en güzel örneklerini sergiledik.

Bundan sonra da olanaklarımız dahilinde sanatçılara ve sanat dostlarına olan desteğimiz devam edecek’.

Aynı zamanda Ak parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı olan Halit Aydın, Etkinliğe katılan vatandaşlara da teşekkür etti.

Filmi izlemeye gelen vatandaşlar ise, ‘NCITY Alışveriş Merkezi Genel müdürü Halit Aydın’a teşekkür ediyoruz. Daha önce de bu tür sanatsal faaliyetlere destek oluyorlardı’ şeklinde memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

KALABALIK BİR İZLEYİCİ KİTLESİ FİLMİ İZLEDİ

Köyden kente göç macerasının umutla başlayıp yerini giderek karanlığa bırakan bir çok trajik ve benzer öyküsüne ortak bir dille ağıt yakan ‘Yeni Dünya, trafik kazası sonucu bir bacağı aksak kalan bir babanın ve onun Down sendromlu evladının gözünden ‘Umut, Kayboluş ve Yıkım’ üçgeninde farklı açılar yakalıyor.

Başrollerini Erkan Petekkaya, Şükran Ovalı, Cenan Çamyurdu ve Down sendromlu Soner Erzincan’ın paylaştığı, yönetmenliğini ise Caner Erzincan’ın üstlendiği ‘Yeni Dünya’  filminin Diyarbakır gösterimini oldukça kalabalık bir davetli kitlesi izledi.

HABER: YILMAZ ACU

 
Haber okunma sayısı: 33022

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER