DONKİŞOT LAHMACUN PİDE SALONU ,GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

13 Mayıs 2018 Pazar 09:45
donkisot-lahmacun-pide-salonu-gorkemli-bir-torenle-hizmete-acildi

D.BAKIR- Her geçen gün büyüyen ve gelişen Diyarbakır’da, bu gelişmelere paralel olarak, yeni işletmeler de hizmete açılıyor.

Merkez Kayapınar İlçesi, Diclekent Mahallesi 17. Sokakta hizmete giren Don Kişot Lahmacun ve Pide Salonu’nun açılışı, Diyarbakır’ın tanınmış simalarını bir araya getirdi.

‘Hizmet Bizden Takdir Sizden’ sloganıyla hizmete açılan Don Kişot Lahmacun ve Pide Salonunun açılışına, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, Esnaf ve Sanatkârlar Birliği (DESOB) Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu, Kızılay Diyarbakır Şube Başkanı Hikmet Hamzaoğulları, Eczacılar Odası Başkanı Ferat Değer, kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri, bazı Sivil Toplum Kuruluşlarına (STK) mensup yetkililer, muhtelif meslek gruplarına mensup yetkililer, yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileriyle kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

HÜNERLİ ELLERDEN,ENFES LAHMACUN VE PİDE ÇEŞİTLERİYLE,TADINA DOYUMSUZ SEMBUSEK 


 Açılış öncesi kısa bir konuşma yapan DTSO Başkanı Mehmet Kaya, ‘bizim için açılışlara katılmak, kurdele kesmek, insanlarımıza istihdam ve ekonomimize katma değer katacak yeni işyerlerinin hizmet kapılarını açıyor olmasına tanıklık etmek, tarifi imkânsız bir mutluluk kaynağıdır. Bu vesileyle, hizmete açılan Don Kişot Lahmacun ve Pide Salonu’na ‘Aramıza hoş geldin’ diyor, bütün çalışanlarını en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bütün Diyarbakır’a hayırlı olsun’ şeklinde görüşlerini dile getirdi.


İşletmeciliğini Meral Gölcük’ün yaptığı Don Kişot Lahmacun ve Pide Salonunda yöresel tadların yanı sıra, Mardin bölgesine özgü olan Sembusek büyük ilgi görüyor. İç olarak soğan, ince kıyılmış et ve çeşitli baharatlar konularak yufka yarım ay şeklinde kapatılarak odun fırınında pişirilen Sembusek, daha ilk günden misafirlerin ve müşterilerin büyük beğenisini topladı.
Dört erkek, altı bayanın çalıştığı, işletmecisi ise bayan olan Don Kişot Lahmacun ve Pide salonu, hem ekonomiye katma değer, hem de istihdama katkılar sağlayacak.Hünerli ellerin, hijyenik bir ortamda özenle hazırlayıp sunduğu birbirinden leziz lahmacun, Pide ve Sembusek ile, müşterilere sunulan ekstra ikramlar da büyük beğeni topluyor.
Bayan İşletmeci Meral Gölcük, amaçlarının gerek Diyarbakır ve gerekse Güneydoğu Anadolu’nun zengin mutfağından çıkan eşsiz lezzetlerini misafirlerine sunmak olduğunu belirterek, şunları söyledi:
 
‘Etlerimiz günlük olup, hijyen ve genel temizlik olmazsa olmazlarımız arasında yer alıyor. Toplam 280 metre kare üzerinde faaliyet gösteren, bahçeli yüz kişiyi ağırlayacak yeni lezzet durağımızda, lahmacun, kuşbaşılı, kaşarlı, yumurtalı, kıymalı, karışık, sucuklu, yumurtalı, peynirli, sebzeli pide çeşitlerimizle, tadına doyumsuz Sembusek vatandaşlarımızın beğenisine sunuyoruz.

Yılların tecrübesine sahip ustalarımız, güler yüzlü ve deneyimli kadromuz ile, eşsiz lezzete sahip menümüz, daha ilk günden büyük beğeni topladı. Bu da bizlere ayrı bir şevk ve heyecan verdi.
Evlere ve İşyerlerine paket servisimiz olduğu gibi, dileyen bayanlara ev için özel pide yapıyoruz. Güveç ve her çeşit yemek pişirme hizmetlerini de fırınımızda yapmaktayız.


Bunun yanı sıra, Ev ve İşyerlerine lahmacun harcı getirilerek pişirme yapıyoruz. Düğün, nişan, taziye, mezuniyet töreni gibi özel günlerin yanı sıra, bütün resmi ve özel kurum ve kuruluşların toplantıları için özel siparişler alarak, taleplerini yerine getiriyoruz.’Mübarek Ramazan ayında iftarda halkımıza hizmet vermekteyiz.


Sipariş için İletişim: 0412 5024244
 Haber okunma sayısı: 10297

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER