GAZETECİ YAZAR ENVER YILMAZ’IN İMZA GÜNÜ VE SÖYLEŞİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

08 Mart 2015 Pazar 22:23
gazeteci-yazar-enver-yilmazin-imza-gunu-ve-soylesisi-buyuk-ilgi-gordu

Gazeteci yazar Enver Yılmaz’ın imza günü ve söyleşisi, oldukça kalabalık bir davetli kitlesinin katımıyla yapıldı.

Merkez yenişehir İlçesinde bulunan ünlü  kahvaltıcı  Alaaddin ustanın salonunda yapılan imza günü ve söyleşiye, yazarlar, şairler, İl Eski müftüsü ve HDP Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Nimetullah Erdoğmuş,Müsiad  başkanı İş adamı ve Diyarbakır Ak parti Milletvekili aday adayı  sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Konuklara çiğköfte ve çay,Ünlü kadayıfçı Sıtkı ustanın kadayıfı   ikram edildi. imza günü ve söyleşide Açıklamalarda bulunan gazeteci yazar Enver Yılmaz şunları söyledi:Bu fikir özellikle burada çok değerli Ağabeyim Alaaddin Kılıç ustadan geldi ,onun vermiş olduğu bu cesaretle imza günü gerçekleştirdik.

‘Kürtçenin zazaca lehçesinde hazırladığım ‘Ti Dejêko Bêwayîr î’ Adlı yapıtımı kitap dostlarıyla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Kürtçe üzerindeki baskıların kalkması ve Kürtçe’nin tüm alanlarda yaşam dili olması konusunda toplumun bütün kesimlerinin duyarlılık göstermesi gerektiği kanaatindeyim.

Ayrıca, zazacanın gelişimi konusunda da hepimize büyük görevler düşüyor’.

Ardından kitaplarını imzalayan gazeteci Enver Yılmaz, gösterdikleri hassasiyetten dolayı katılımcılara teşekkür etti.

Alaaddin kahvaltı salonu, gloria jeans, taha optik ve Sıtkı usta firmalarının sponsor olduğu etkinlikte daha sonra karşılıklı soru cevaplarla Kürtçe ve zazacanın gelişimi konusunda ne gibi çalışmalar yapılması hususunda duruldu.

 
Haber okunma sayısı: 6796

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER