‘Müzik kültürünü halkıma aşılıyorum’

30 Kasım 2015 Pazartesi 06:28
muzik-kulturunu-halkima-asiliyorum

Diyarbakır’da 7’den 70’e her yaşa müzik eğitimi veren Artemis Müzik Mağazası’nın sahibi Murat Yüksel, “Müzik ruhun gıdasıdır, mesleğimi seviyorum en azından müzik kültürünü halkıma aşılıyorum” dedi.

Diyarbakır’da müzik denince akla gelen Artemis Müzik Mağazası’nın sahibi olan Murat Yüksel müzik malzemelerinin satışının yanı sıra 7’den 70’e bir çok öğrencisine müzik dersi veriyor.

Müziğin sabır istediğini belirten ve binlerce kişiye ders verdiğini büyük bir gururla ifade eden Murat Yüksel, “1977 yılından bu yana müzikle içiçeyim bu süre zarfında bir çok müzik aletini çalmayı öğrendim. Kendimi tam müzisyen hissettiğim anda da ders vermeye başladım. Yıllardır 7’den 70’e binlerce öğrencime müziği aşıladım” diye konuştu.


1969 yılında Diyarbakır’da doğduğunu ve müzik hayatına 1977 yılında mahallelerinde açılan çalgıcı dükkanında başladığını anlatan Yüksel, “1969 Diyarbakır da doğdum  müzik hayatıma 1977 yılında mahlemizde açılan çalgıcı dükkanında başladım önce testiden yapılan (çömlek) küçük bir darbukayla büyük ağabeylerimle düğüne gidiyorduk darbuka çalan ağabeyin yanında onun ellerine  bakarak çalmaya çalışıyordum sonra kendi başıma yalnız tek darbukacı olarak düğünlere gitmeye başladım ilerleyen yıllarda cümbüş merakım başladı o yıllarda kimse kimseye bir şey öğretmezdi kendi yeteneğimle cümbüş çalmaya başladım ve gerçekten o yıllarda çok iyi Cümbüş çalan ağabeylerim vardı onları örnek aldım ve iyi bir cümbüşçü oldum artık Cümbüşçü olarak düğünlere gidiyordum sonraki yıllarda uzaktan akrabamız olan Mustafa Keser bana org çal dedi o yıllarda orgcular yeni yeni çıkmıştı ve çok iş yapıyordu bende küçük bir org aldım ve org öğrendim çok sürmeden sahnelerde org çalmaya başladım 1988 de görmezler derneğinde okullarda görmezler yararına yapılan konserlere başladım uzun yıllar onlarla çalıştım” dedi.


Türkiye’nin hemen hemen tüm illerinde konserler yaptığını da sözlerine ekleyen Yüksel, “Türkiye’nin hemen hemen tüm illerinde konserler yaptık aynı zamanda Diyarbakır’ın tüm müzikli yerlerinde çalıştım Güneydoğu Gazateciler Cemiyeti’nin lokalinin  eski yerinde 6 yıl tüm müzik işlerini ben yaptım bu süre içinde bağlama ve ,ud çalmayı da öğrendim ve ayrıca solistlikte yapıyordum.


Bir çok enstrümanı çalıp söylemem iş verinin de işine geliyordu o yüzden hiç boş kalmıyordum 1998 de ARTEMİS MÜZİK i kurdum ve çalışmalarımız artık farklı bir boyut kazandı hem enstrüman satışı hemde  bağlama, gitar, keman, piyano ve konservatuara hazırlık dersleri vermeye başladık günden güne  ARTEMİS MÜZİĞİN ismi duyuldu ve çok tutuldu 2007 de Dicle kentte 2. şubeyi açtık 2010 da batman da 3. Ergani de 4. şubeyi açtık ve saz imalatı yapan atölye açtık geçen yıllar içinde belli nedenlerden dolayı şubelerin biri kapattık batman şubesini de devrettik sadece Artemis ofis şubesi kaldı son 2 yıldır açma el yapımı kemanlar yapmaya başladım yapıp sattığım kemanları alanlardan aldığım pozitif düşünceler  beni keman yapmaya daha çok yönlendirdi şimdilerde Artemis müzikte hem satış hem dersler verilmekte 7 den 70 e her yaştan kişilere dersler veriyoruz binlerce öğrenci yetiştirdim müzik sabır ister  sabırlı olunca biraz da dikkat edilince gerisi kolay şuanda  Kurt İsmailpaşa 2 sokak ,no.12/b Ofis Yenişehir iletişim 04122241351. .05355573790  adresinde hem satış hemde öğrencilerime ders veriyorum” diye konuştu.
www.artemismuzik.com


Haber okunma sayısı: 19190

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER