NASIRANLI VE DELİL AİLELELERİNİN MUTLU GÜNÜ

23 Şubat 2020 Pazar 22:49
nasiranli-ve-delil-ailelelerinin-mutlu-gunu

Bu akşam Kaplan City Park’ta yapılan düğün salonunda, Diyarbakır’ın tanınmış ailelerinden Nasıranlı ve Delil ailelerinin çocukları, dünya evine girdiler. Merkez Kayapınar İlçesi Kaplan City park Salon Papatya’da yapılan düğün töreninde, Adnan Nasıranlı ile Elvan Delil, hayatlarını birleştirdiler. Yaklaşık bin dört yüz kişinin katıldığı ve salonun hınca hınç dolduğu yemekli düğün töreni öncesinde, damadın babası Abdullah Nasıranlı örnek bir ev sahipliği sergileyerek, misafirlerini kapıda karşıladılar ve yerlerine kadar eşlik ettiler.

Düğün boyunca misafirleriyle ilgilenen Damadın babası Abdullah Nasıranlı, düğün sonrasında da yine misafirlerini kapıya kadar yolculadılar. Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı ve aynı zamanda damadın abisi olan Cevdet Nasıranlı da, düğün boyunca, konuklarıyla ilgilenerek, davetlilerden tam not aldı. Diyarbakır’ın tanınmış simalarından olan Cevdet Nasıranlı, bütün masaları tek tek gezerek, konuklarıyla özel olarak ilgilendi. KUR’ANI KERİM TİLAVETİYLE BAŞLADI, İLAHİLERLE DEVAM ETTİ

 Adeta gelen çelenklerle, düğün salonu çiçek bahçesine dönerken, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden düğün töreninde, gelin Elvan Delil ve damat Adnan Nasıranlı’nın mutlulukları, görülmeye değerdi. Mevlüt verilen düğünde, Diyarbakır’ın tanınmış sanat, siyaset, spor ve iş dünyasının temsilcileri de bir araya geldi. Düğün törenine, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Mehdi Eker, Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ak parti Diyarbakır Milletvekilleri Oya Eronat ve Ebubekir Bal, Ak parti Diyarbakır İl Başkanı Serdar Budak, Diyarbakır Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Ak parti Ergani İlçe Başkanı Şükrü Sayan, Ak parti Bismil İlçe Başkanı Mehmet Kızılkaya, Ak parti Sur İlçe Encümeni Adil Aydın, Siirtliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adnan Öktüren katıldı. Ayrıca, Oda, Borsa ve Esnaf. Birliklerine mensup yöneticiler, SİAD mensupları, STK temsilcileri, kanaat önderleri, yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileri, Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirler ve oldukça kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. İçişleri Eski Bakanlarından Abdülkadir Aksu da, bir kutlama mesajı göndererek, Nasıranlı ve Delil ailelerini kutladı ve genç çifte bir ömür boyu mutluluklar diledi.  Salonun adeta dolup taştığı düğün töreni, Kur’anı Kerim Tilaveti ile başladı. Bütün davetlilerin huşu içinde dinlediği Kur’an Tilaveti sonrası, İlahiler okunurken, bir çok davetlinin adeta kendinden geçtiği, bazı misafirlerin ise gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi. Kimi davetliler de okunan İlahiler’e eşlik ederek, unutulmaz bir düğün törenine tanıklık etmenin haklı mutluluğunu yaşadılar. Bayanlar, kendilerine ayrılan ayrı bir yerde düğünü takip ederken, yoğunluk nedeniyle kimi davetlilerin ayakta izledikleri görüldü. ASKON Başkanı Cevdet Nasıranlı, düğün töreni sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘Öncelikle hayatlarını birleştiren iki gencimize bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.


Davetimize icabet ederek bizleri onurlandıran başta İlimiz Valisi Sayın Hasan Basrı Güzeloğlu, Sayın Genel Başkan Yardımcılarımız, İl Başkanımız, Belediye Başkanlarımız, İlçe Başkanlarımız ve bütün devlet erkanına bunun yanı sıra, tüm dost, akraba ve ülkemizin dört bir yanından gelen misafirlerimize, en kalbi duygularımızla teşekkür ederiz. Allah, hepinizden razı olsun, darısı bütün bekar gençlerimizin başına’.

HABER: YILMAZ ACU D.BAKIR-Haber okunma sayısı: 35085

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER