Surlu’lar ‘Çepik' ile coştu

01 Ağustos 2018 Çarşamba 17:17
surlular-cepik-ile-costu-

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Sur Belediyesince koordine edilen “Çepik(alkış)” adlı televizyon programı vatandaşların yoğun ilgisini gördü.

İlçe sakinleri özellikle sunucu ünlü türkücü Aydın Aydın ve Diyarbakırlı ünlü türkücü Bedri Ayseli’nin şarkılarıyla doyasıya eğlendi. Programa katılan Sur Kaymakamı ve Belediye Başkanı Abdullah Çiftçi yüksek katılımdan dolayı memnuniyetine dile getirerek “Diyarbakırda yaşayan güzel insanlara hizmet etme noktasında çalışıyoruz. Çocuklarımıza güzel bir gelecek sunmak için çalışıyoruz. Şükürler olsun huzur dolu günlere ulaştık. 
 
Bütün vatandaşlarımız özellikle kadın ve çocuklarımızın katılımı bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Devlet ve milletin kucaklaştığı bu programları inşallah sıklıkla organize edeceğiz. Tüm katılımcı sanatçı, misafir ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
 
 PROGRAM DAĞKAPI MEYDANINDA AÇIK HAVADA ÇEKİLDİ 
 
Programda ayrıca vatandaşlara meyan kökü suyu, Diyarbakır’ın meşhur Ciğerim Ocakbaşı lokantasından yaklaşık 650 kişiye ciğer ikram edildi. Çömlekçi Mehmet Barut’un meşhur kibemumbarı ve dolması bakır tencerede, çömlekte güveç,kavurma kurufasulyesi ikramı sunuldu. Kadayıfçı Meşhur Sıtkı Ustanın burma kadayıfı ve sıcak tatlısı konser yerindeki 570 kişi ve protokole ikram edildi. Sur Belediyesi başkanlığı tarafından düzenlenen çepik proğramı dağkapı meydanında TRT Kürdi de canlı olarak verildi.
Konsere katılan sanatçılar Aydın Aydın, Bedri Ayselli, Ekin, Hüseyin Tatar, Nil Çaçan , Azad Üşen, Semra, Dicle ve Metin Tosun birbirinden güzel parçalar söyleyerek vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattılar. Sur Kaymakamı ve Belediye Başkanı Abdullah Çiftçi programa katılan sanatçılara plaket armagan etti. Geceye Ak parti Sur İlçe Başkanı Şafak Yontürk,Diyarbakır TRT Bölge müdürü Hamit Yaz,Yurt-Kur Diyarbakır Bölge Müdürü Metin Yılmaz  ,Sur İşadamları Derneği Genel Başkanı Şükran Yılmaz,Sur Belediyesi Başkan Yardımcıları Ensari Erden,Veysel Kızılay,Mahmut Akbaş,Kuaförler Odası Başkanı Cemil Değirmenci katıldılar. STK’lar daire müdürleri Diyarbakır’ın çeşitli semtlerinden gelen çok sayıda vatandaş doyasıya eğlendiler. Sahneye çıkan sanatçıları iş adamı Halit Ersin köyde ağırlayarak yemek verdi.Haber okunma sayısı: 14802

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER