Eski Vekil Abdurrahman kurt Diyarbakır Sur İlçesine Belediye başkan adayı oldu.

04 Ocak 2014 Cumartesi 16:38
eski-vekil-abdurrahman-kurt-diyarbakir-sur-ilcesine-belediye-baskan-adayi-oldu

Ak Parti, Diyarbakır Sur İlçe Belediye Başkan Adayı olarak 'Akil İnsanlar' listesinde de yer alan eski milletvekili Abdurrahman Kurt'u belirledi.

Ak Parti Diyarbakır Sur İlçe Belediye Başkanlığı için Ak Parti Diyarbakır eski milletvekili Abdurrahman Kurt gösterildi.

Diyarbakır’da her kesim tarafından oldukça sevilen Diyarbakır eski MilletvekiliAbdurrahman Kurt’un Ak Parti Diyarbakır Sur İlçe Belediye başkan adayı olmasının duyulması sevenleri tarafından sevinçle karşılandı. Kurt, 3 Nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Doğu Anadolu Bölgesinden girmişti.

 Haber: Diyarbakır Sur İlçesine ’Akil’ Aday

ABDURRAHMAN KURT KİMDİR

Abdurrahman Kurt, 27 Haziran 1968 tarihinde Diyarbakır’da doğmuştur. İstanbulYıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Yüksek İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Yüksek lisansını İstanbul’da Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı. 
Eyüp Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi ve İSKİ’de görev yaptı. Gönül Köprüsü Derneği Kurucu Başkanlığı yaptı. Diyarbakır Tarih, Kültür ve Turizm Derneği ileDiyarbakır Turizm Derneği Kurucu Üyeliklerinde bulundu. Daha sonra AKPDiyarbakır İl Başkanı oldu. 23 üncü Dönem Milletvekili olduğu sırada Parlamentolar arası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyesi oldu. Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca bilen Kurt, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Abdurrahman Kurt, 3 Nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Doğu Anadolu Bölgesinden girmiştir.
Haber okunma sayısı: 5860

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

DİYARBAKIR - HAVA DURUMU

DIYARBAKIR

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ