Hamdüsena, Acun, Adaylığını açıkladı,

28 Nisan 2020 Salı 06:17
hamdusena-acun-adayligini-acikladi

Diyarbakırlı siyasetçi Hamdüsena Acun, DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanlığına talip olduğunu açıkladı.

Yıllardır siyasetin içinde olan ve bir dönem Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan Hamdüsena Acun, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: ‘Öncelikle aziz halkımız ve tüm İslam Âlemi’nin Mübarek Ramazanı Şerifi’ni en samimi duygularımla kutluyorum.

‘11 Ayın Sultanı Şehri Ramazan, sinesinde Kadir Gecesi’ni barındıran ve bizleri Ramazan Bayramı’na ulaştıran, Mukaddes bir zaman dilimidir. Tuttuğumuz oruçlar, yaptığımız ibadetler ve ettiğimiz duaların, Yüce Rabbim’in İzzeti Dergahı’nda kabul olmasını, en kalbi duygularımla niyaz ediyorum’.

Ülkemiz siyasetinde yeni bir ses ve yeni bir soluk ihtiyacı olduğunu belirten Hamdüsena Acun, şunları söyledi: ‘Ülkemi siyasetinde, artık yeni yüzlere ve yeni projelere ihtiyaç var. Son dönemde, ülkemiz genelinde yaşanan sorunlar, giderek daha derinleşmekte. Vatandaşlar olarak, mağduriyet yaşamaktayız.

Nitekim Eski Bakanlarımızdan Sayın Ali Babacan, ‘Demokrasi ve Atılım partisi’ kurarak, siyasete yeni bir renk ve heyecan kattı.

DEVA partisi, kısa zamanda, geniş halk kitleleri tarafından karşılık bularak, ülkemiz genelinde il ve ilçe teşkilatlarını kurmaya başladı. Senelerdir siyasetin içinde yer almış biri olarak, ben de ülkem ve Diyarbakır ilimizin yaşadığı sorunlara kayıtsız kalamazdım. Yakın çevrem, iş dünyasının bileşenleri, muhtelif meslek gruplarına mensup insanlarla, defalarca kez bir araya gelerek istişarelerde bulundum.

DEVA partisine katılarak, projelerimi ve hedeflerimi bu siyasi hareketin içinde gerçekleştirmek istediğimi beyan ettim. Aldığım geri dönüşler bir hayli olumlu oldu. Yapılan öneriler, eleştiriler, çeşitli kişi ve kuruluşların fikir ve projelerini değerlendirdik.

Aldığımız dualar ve destekler, bizi cesaretlendirdi ve ‘bismillahirrahmanirrahim’ diyerek, bu kutlu yola çıktık. Diyarbakır ve ülkemizin bir hayli sorunlarına çözüm üretmek, dünya çapında projeler üreterek, halkımızın istifadesine sunmak için, kollarımızı sıvayarak, bu kutlu harekete dahil oldum.

İnsanlarımızın alım gücü düşüyor, ekonomi S.O.S. veriyor, işsizlik giderek artıyor. Sayın Ali Babacan’ın çıkışı ve parti kuruşu, bir çok vatandaşımıza, Rahmetli Adnan Menderes’in çıkışını hatırlatıyor.

‘Yeter, Söz Milletindir’ diyerek kurduğu siyasi hareket, üç dönem üst üste tek başına iktidara gelmişti. Bugün siyasi konjöktüre baktığımızda, benzer bir durumla karşı karşıyayız. Halkın bağrından çıkmış olan, başarılı bir bakanlık süreci yaşayan Ali Babacan, ‘Yeter, Söz Milletindir’ diyerek, DEVA partisini kurdu. Sayın Babacan’ın sık sık dile getirdiği gibi, DEVA partisi, bir kadro hareketidir.

Mukaddes kentimizin bağrından çıkmış biri olarak, bir halk ve kadro hareketi olan DEVA partisinin, Diyarbakır İl Başkanlığına talip olduğumu bu vesileyle ilan ediyorum. Bu kapsamda, Diyarbakır’a katkı sunmak isteyen tüm kişi ve kuruluşlarla bir araya gelerek, fikir alış verişinde bulunmak ve istişare etmeye hazır olduğumu belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle, başta aziz milletimiz ve İslam alemi olmak üzere, tüm dünyanın yaşadığı koronavirüs bulaşıcı pandeminin (KOVİD-19), içinde bulunduğumuz mübarek gün ve geceler hürmetine sona ermesini, Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum’.Haber okunma sayısı: 4693

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER